Sony szykuje przejęcia. PlayStation Studios powiększone o 20% - nowe zespoły skupią się na rynku PC i mobilnym

News
1335V
Sony szykuje przejęcia. PlayStation Studios powiększone o 20% - nowe zespoły skupią się na rynku PC i mobilnym
Iza Łęcka | 28.10.2021, 10:46

PlayStation Studios będą systematycznie się powiększać. Podczas ostatniego spotkania z inwestorami Hiroki Totoki zapowiedział, że firma dąży do agresywnego inwestowania w rozwój, a ostatnie zdobycie nowych zespołów pomoże w śmiałym wkroczeniu na następne rynki.

Japoński gigant może pochwalić się całkiem udanym okresem – dzięki najnowszemu raportowi finansowemu Sony wiemy, że dział gier przynosi coraz większe przychody, a w ciągu 3 miesięcy klienci zdecydowali się kupić aż 76,4 mln produkcji, spośród których 7,6 mln to pozycje ekskluzywne. Nie ukrywajmy, tytuły first-party to jedna z wizytówek PlayStation, która zaskarbiła sobie zaufanie wielu odbiorców.

Sony planuje podążać dalej wyznaczoną ścieżką i zwiększyć zaangażowanie swoich graczy. Choć w drugim kwartale roku finansowego całkowity czas rozgrywki użytkowników PlayStation spadł o 17% w porównaniu z rokiem ubiegłym zanotowano wzrost sprzedaży zawartości. W potęgowaniu popularności marki mają pomóc kolejne inwestycje – Hiroki Totoki, dyrektor finansowy przedsiębiorstwa, zdradził, że Japończycy chcą "kontynuować agresywne inwestowanie w swoje możliwości rozwoju w przyszłości."

Przedstawiciel Sony nawiązał do ostatnich przejęć nowych zespołów – Firesprite oraz Bluepoint Games – które mają zwiększyć możliwości PlayStation Studios. Doświadczenie deweloperów będzie wykorzystywane w dostarczaniu gier na PC oraz urządzenia mobilne. Już wcześniej wspominaliśmy o plotkach dotyczących Bluepoint Games: podobno twórcy nie tylko pracują nad samodzielną produkcją, ale nad odświeżeniem Bloodborne na PS5. Niedawno kupione brytyjskie studio również rekrutuje nowych pracowników do kolejnego projektu.

Po ostatnich zakupach do rodziny PlayStation należy już 16 zespołów, a ogólna liczba zatrudnionych pod szyldem PlayStation Studios wzrosła o niemal 20%.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/10/playstation-studios-acquisitions-20-developers-workforce/

Komentarze (80)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych