Bloodborne powróci w wielkim stylu? Najnowsze studio Sony może znacząco rozbudować IP

Gry (plotka)
2666V
Bloodborne powróci w wielkim stylu? Najnowsze studio Sony może znacząco rozbudować IP
Iza Łęcka | 18.10.2021, 07:39

Powracają plotki dotyczące rozwoju Bloodborne. Informatorzy donoszą, że Sony nie zamierza porzucić marki i wykorzystując ostatnio zdobyty zespół, pracuje nad kontynuacją oraz odświeżeniem. Gra miałaby jednocześnie trafić na PC.

Plotki dotyczące powrotu Bloodborne systematycznie docierają do opinii publicznej, jednak do pełni szczęścia sympatyków produkcji brakuje konkretnej zapowiedzi ze strony Sony – to producent PlayStation posiada pełne prawa do IP. W ostatnim czasie o pozycji wypowiedzieli się znani informatorzy, którzy mają pewność, że Japończycy nie odłożyli marki do szuflady.

Colin Moriarty z Last Stand Media (wcześniej dziennikarz IGN) już wcześniej wspomniał o powrocie Bloodborne, natomiast obecnie stwierdził, że Bluepoint Games może pracować nad remasterem Bloodborne na PlayStation 5 i jednocześnie otrzymało szansę stworzenia pełnoprawnej kontynuacji.

Z tymi informacjami zgadza się Nick Baker, współzałożyciel XboxEra, który od kilku miesięcy dzieli się wieloma ważnymi plotkami z obozu PlayStation. Jego zdaniem Bluepoint Games rzeczywiście zajmuje się odświeżeniem Bloodborne oraz Bloodborne 2. Na dodatek, insider twierdzi, że Bloodborne na PC zostało już przygotowane i czeka na wydanie.

Jeśli Baker ma rację, Japończycy mogą czekać z wydaniem gry na PC do momentu, gdy Bluepoint Games opracuje Bloodborne na PS5. W takiej sytuacji produkcja trafi jednocześnie na dwa urządzenia – podobnie jak ma to miesjce w przypadku Uncharted: Legacy of Thieves Collection.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Bloodborne.

Źródło: https://gamingbolt.com/bloodborne-sequel-and-ps5-remaster-in-development-at-bluepoint-games-rumour

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper