Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2021 12:50
Firesprite PlayStation Studios
962V

Firesprite nie zwalnia. Studio Sony potwierdza prace nad grą AAA dla PS5 i prowadzi rozbudowaną rekrutację

Najnowszy nabytek PlayStation Studios ma spore ambicje. Już teraz Firesprite jest zespołem posiadającym wielu pracowników, tymczasem przedsiębiorstwo przystąpiło do nowej rekrutacji, która potwierdza, że trwają prace nad przynajmniej jedną grą na PlayStation 5.

Na początku września ekipa PlayStation Studios została powiększona o Firesprite. W tym czasie dowiedzieliśmy się również, że twórcy nie dołączyli do rodziny Sony, by zajmować się mniejszymi grami – obecnie możemy potwierdzić, że deweloperzy opracowują next-genową produkcję o dużej skali:

„Projekt ten ma ambicje AAA i kładzie duży nacisk na grafikę, animacje i unikalne kreacje postaci, aby zwiększyć obecność gracza i zanurzenie na nowych poziomach w świecie gry”.

Powyższe słowa znajdziecie w jednym z najnowszych ogłoszeń o pracę. Zespół ogłosił, że rozwija grę AAA, a „zanurzenie się w świecie” może sugerować pozycję przygotowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Brytyjskie studio posiada duże doświadczenie w tworzeniu tytułów VR, więc możemy przypuszczać, że twórcy przystąpili do opracowania pierwszej propozycji dla PlayStation VR 2. Przypomnijmy, że wczoraj światło dzienne ujrzały plotki, zgodnie z którymi właśnie nowy nabytek Sony będzie rozwijać Horizon VR.

Należy jednak zwrócić uwagę na rozmiar zespołu – już wcześniej ogłoszono, że w Firesprite pracuje 250 deweloperów, jednakże aktualnie trwają poszukiwania kolejnych 40 specjalistów. Studio może okazać się niezwykle cennym wzmocnieniem dla PlayStation Studios.

Źródło: https://www.psu.com/news/sonys-latest-studio-firesprite-is-expanding-with-another-40-available-positions-to-add-to-the-250-person-strong-studio/

Tagi: Firesprite Firesprite Studios PlayStation Studios