Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.10.2021 14:17
Kilkadziesiąt gier z N64 i Mega Drive w drodze na Nintendo Switch Online. Gracze myszkują w plikach
780V

Kilkadziesiąt gier z N64 i Mega Drive w drodze na Nintendo Switch Online. Gracze myszkują w plikach

Wprowadzenie gier z Nintendo 64 do rozbudowanego abonamentu Nintendo Switch Online okazuje się dalekie od ideału. Mimo wszystko japońska korporacja ma wielkie plany dotyczące rozwoju tej oferty.

O niedogodnościach dotyczących gier z N64, oferowanych w ramach Nintendo Switch Online Expansion Pack, pisaliśmy już wczoraj. Dzisiaj pora na pozytywny akcent. Okazuje się, że Nintendo ma bardzo ambitne plany rozwoju biblioteki tych retro tytułów.

Gracze już dokopali się do bazy danych, ukrytych w plikach udostępnionych przez japońską firmę. Okazuje się po analizie tego znaleziska, które upublicznił MondoMega, że doczekamy się w najbliższych miesiącach premiery 29 kolejnych tytułów z N64. Niestety nie dysponujemy jeszcze spisem tych gier, ale wszystko wskazuje, że pośród planowanych produkcji znajdzie się The Legend of Zelda: Majora's Mask, Super Smash Bros., Wave Race czy Mario Party.

Jeszcze więcej gier nadciąga w przypadku Segi Mega Drive. Tutaj do Nintendo Switch Online wleci jeszcze 39 retro tytułów, znanych z tej świetnej, 16-bitowej konsoli.

Spodziewamy się, że niedługo Nintendo wprowadzi do abonamentu Switch Online również gry z Game Boy Color. Sygnały, że tak się stanie otrzymywaliśmy już w sierpniu i wrześniu. Eurogamer stwierdził nawet, że posiada pewne informacje w tej kwestii.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-10-27-nintendo-switch-online-datamine-points-to-upcoming-n64-games
https://twitter.com/Mondo_Mega/status/1452826364990480386

Tagi: n64 Nintendo nintendo 64