Rozmiar Call of Duty: Vanguard będzie 30-50% mniejszy na PS5, XSX|S i PC. Twórcy wykorzystują streaming

News
1548V
Rozmiar Call of Duty: Vanguard będzie 30-50% mniejszy na PS5, XSX|S i PC. Twórcy wykorzystują streaming
Iza Łęcka | 27.10.2021, 09:43

Call of Duty: Vanguard w dniu premiery nie zapełni całych dysków użytkowników PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Deweloperzy czerpią z potencjału nowej technologii, zapewniając na dobry początek znacznie mniejszy pakiet danych do pobrania.

Rozmiary produkcji spod szyldu Call of Duty mogą przerażać posiadaczy konsol aktualnej generacji, a wszystko za sprawą umieszczenia niezbyt okazałych dysków SSD w sprzętach. Mając pełną świadomość trudności, Sledgehammer Games wychodzi nieco naprzeciw oczekiwaniom i wykorzystuje technologię, dzięki której pliki zostaną znacznie zmniejszone.

Rozmiar Call of Duty: Vanguard na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC od debiutu ma być od 30% do ponad 50% mniejszy niż poprzednia odsłona. Zespół wykorzystuje „nową technologię strumieniowania tekstur na żądanie”, co daje nadzieję, że na początku listopada będziemy cieszyć się rozgrywką bez pobierania 150GB.

Ostatnio pojawiły się interesujące doniesienia, zgodnie z którymi Call of Duty: Vanguard na PS5 miałoby zajmować mniej niż 30GB. Pomimo reakcji deweloperów, sympatykom strzelania pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie dotyczące gabarytów pozycji. Co więcej, nie wiemy dokładnie, jak wyglądać będzie opisywana kwestia, gdy nie będziemy posiadać mocnego połączenia internetowego lub zechcemy rozegrać mecze offline. Nadal również nie potwierdzono, ile miejsca będą zajmować wersje na PS4 i XOne.

Warto przypomnieć, że rozmiar gier z serii Call of Duty skomentował między innymi Robert Bowling, który krytycznie odniósł się do działań zespołów Activision.

Źródło: Twitter: CallofDuty

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych