Returnal z aktualizacją 2.0! Gracze otrzymają oczekiwaną funkcję

News
3230V
Returnal z aktualizacją 2.0! Gracze otrzymają oczekiwaną funkcję
Wojciech Gruszczyk | 26.10.2021, 14:08

Housemarque właśnie zaprezentowało Returnal 2.0, czyli dużą aktualizację gry, która jeszcze dzisiaj zostanie zaoferowana graczom na PS5. Firma umożliwi zainteresowanym „wstrzymać rozgrywkę”, by mogli oni bez problemów wyłączyć konsolę.

PlayStation właśnie zaprezentowało Returnal 2.0 – jest to duża aktualizacja do wielkiej produkcji Housemarque, która wprowadza między innymi funkcję nazwaną „Suspend Cycle”. Nie jest to klasyczny save, ale pozwoli graczom na spokojne wyłączenie konsoli.

„Jedną z głównych cech tej aktualizacji jest funkcja Suspend Cycle, która pozwoli ci wstrzymać cykl, aby kontynuować go później, pozwalając Tobie wyjść z produkcji i wyłączyć konsolę bez utraty postępów w tej sesji. Struktura gry pozostaje niezmieniona, więc funkcja ta nie jest tradycyjną opcją "Zapisz grę" w połowie rozgrywki: zawieszając cykl, Returnal po prostu utworzy punkt zawieszenia jednorazowego użytku, a po wznowieniu pozycji punkt zawieszenia zostanie usunięty i nie będzie można go ponownie użyć. Twoja gra będzie kontynuowana bezpośrednio od momentu, w którym ją opuściłeś, a jeśli zechcesz ponownie zawiesić cykl, Twój postęp zostanie przechwycony od tego nowego punktu”.

Deweloperzy podkreślają, że istnieją pewne ograniczenia i nie wstrzymamy rozgrywki podczas rywalizacji z bossami, pierwszoosobowych fragmentów, sekwencji filmowych, czy też w trakcie intensywnej walki. Studio uważa, że nowa funkcja pozwoli „zachować ducha roguelike'a”, który oferuje walkę o wysoką stawkę, ale jednocześnie gracze mogą liczyć na „przeżywanie Returnal w krótszych fragmentach”.

W Returnal pojawił się także Photo Mode, który pozwoli na uchwycenie pięknych momentów w produkcji dostępnej wyłącznie na PlayStation 5. Housemarque zadbało o szereg filtrów oraz opcji, by gracze mogli w ciekawy sposób zaprezentować sceny.

„W dowolnym momencie gry (z wyjątkiem pewnych ograniczonych okoliczności, takich jak sekwencje pierwszoosobowe) możesz po prostu wstrzymać grę i przejść do Trybu Fotograficznego, dzięki czemu przejmiesz kontrolę nad kamerą”.

Warto przypomnieć, że Returnal znalazł się w bazie danych GeForce Now, co ma sugerować nadejście gry na PC. Sony na swojej stronie podkreśliło, że produkcja to „mega hit”.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/10/26/returnal-2-0-update-brings-suspend-cycle-and-photo-mode/

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych