GTA The Trilogy Definitive Edition zmierzy się z cenzurą? Gracze obawiają się zmian w trylogii

News
1480V
GTA The Trilogy Definitive Edition zmierzy się z cenzurą? Gracze obawiają się zmian w trylogii
Iza Łęcka | 25.10.2021, 09:45

Po prezentacji zwiastuna promującego odświeżone GTA 3, GTA San Andreas i GTA Vice City gracze dostrzegli nieoczekiwaną zmianę. Rockstar wymieniło jeden z elementów stroju bohatera, co automatycznie zrodziło spekulacje dotyczące możliwej cenzury w GTA: The Trilogy - Definitive Edition.

W minionym tygodniu udostępniono trailer GTA: The Trilogy - Definitive Edition, który wywołał entuzjazm wśród fanów IP oraz spotkał się z całkiem pozytywnymi reakcjami wśród odbiorców. Deweloperzy z Rockstar podjęli się odświeżeń i przyjęli ciekawą strategię w nadaniu pozycjom nowego życia.

Premiera kolekcji odbędzie się już w listopadzie, zatem w najbliższym czasie możemy spodziewać się wielu materiałów związanych z grą. Analizując ostatnią prezentację jeden z graczy dostrzegł jednak nietypową zmianę – studio usunęło flagę konfederacji z koszulki Phila Cassidy'ego.

Użytkownikiem, który zauważył modyfikację jest Chazza354. Gracz podkreślił, że deweloperzy pozbyli się flagi „w trylogii, która śmieje się w twarz politycznej poprawności (...)” i tym samym rozpoczął dyskusję, w której inni odbiorcy również zastanawiają się, co mogło zostać jeszcze zmienione - wzbudzające mieszane uczucia reklamy czy rozmowy w radiu, bądź dialogi postaci? Fani podkreślają, że może doczekać się jeszcze wielu modyfikacji, które w ostateczności zmienią wydźwięk poszczególnych scen.

Warto przypomnieć, że kwestia cenzury była już kilkukrotnie poruszana wśród społeczności GTA, również w kontekście nowej wersji GTA 5 na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Podobnie jak w przypadku ostatniej prezentacji, twórcy nie wykorzystali kilku przedmiotów, które mogłyby spotkać się z oskarżeniami o seksizm czy promowanie używek.

Grand Theft Auto The Trilogy Definitive Edition - Flaga Konfederacji

Źródło: https://www.reddit.com/r/GTA/comments/qdiq17/phil_cassidys_shirt_has_been_altered_to_remove/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych