Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2021 10:40
GTA 5 cenzura lool
2689V

GTA 5 na PS5 i XSX|S zmierzy się z cenzurą? Fani obawiają się najgorszego i mówią o „Downgraded Edition”

Społeczność Grand Theft Auto 5 nadal czeka na porządny pokaz najnowszego wydania gry, który zaprezentuje wyraźne różnice pomiędzy edycjami. Niestety, aktualnie o GTA 5 znów robi się głośno i to w negatywnym sensie – gracze martwią się, że Rockstar mogło zdecydować się na cenzurę.

Ostatni zwiastun GTA 5 jest krytykowany przez wielu sympatyków klimatycznej produkcji, głównie za sprawą niemal niewidocznych usprawnień czy większych zmian, które mogłyby skusić klientów do ponownego sięgnięcia po tytuł. Społeczność podkreśla również, że deweloperzy tracą czas na kolejne wydanie Grand Theft Auto 5, zamiast skupić się na stworzeniu GTA 6.

Wydaje się jednak prawdopodobne, że studio ponownie będzie musiało zmierzyć się z atakiem niezadowolonych graczy. Okazuje się, że Rockstar mogło ocenzurować najnowsze wydanie – na scenach z trailera dostrzeżono usunięcie ze ściany plakatu przedstawiającego roznegliżowaną kobietę. Mówiąc o grze z serii Grand Theft Auto, która zawsze przeładowana była przemocą, decyzja wydaje się nieco zabawna, żeby nie stwierdzić kuriozalna.

Kolejni odbiorcy potwierdzili, że usunięto także butelki po piwie:

„Tak, w tym trailerze usunęli też butelki po piwie na biurku Lestera. Niestety nie robi to na mnie wrażenia, bo plotka o remasterze trylogii mówiła, że gra zmieni trochę zawartość, aby dopasować się do "nowoczesnej publiczności". Podejrzewam, że to samo zrobią w GTA V "Expanded & Enhanced". Ta wersja moim zdaniem powinna się nazywać "Downgraded Edition"”.

Przez wskazane modyfikacje rozgorzały dyskusje o możliwej cenzurze. Wielu graczy podkreśla, że produkcje spod szyldu GTA od zawsze były kontrowersyjne i brutalne.

„Jak można cenzurować grę GRAND THEFT AUTO. Dosłownie rabujemy, zabijamy, kradniemy, oszukujemy, kłamiemy i popełniamy każdy inny grzech znany człowiekowi w tej grze”.

Trzeba jednak podkreślić, że wskazana informacja nie została oficjalnie potwierdzona, a wskazane zmiany mogły zostać wprowadzone tylko do materiału promującego marcową premierę. Czy twórcy GTA 5 Expanded & Enhanced zdecydowali się na pewne ugrzecznienie gry dowiemy się najpewniej po publikacji następnych filmików.

GTA 5 cenzura

Źródło: https://www.reddit.com/r/GTA/comments/pob2n2/gta_v_censored_on_playstation/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar North