Forza Horizon 5 to „next-genowe widowisko”. Digital Foundry zachwyca się grą Microsoftu

Gry
3589V
Forza Horizon 5 to „next-genowe widowisko”. Digital Foundry zachwyca się grą Microsoftu
Iza Łęcka | 25.10.2021, 10:41

Już wkrótce entuzjaści wyścigów trafią do Meksyku, gdzie rozegra się kolejny festiwal Playground Games. Deweloperzy mają asa w rękawie, a Digital Foundry jest kolejną redakcją, która docenia wizualne walory produkcji na Xboksie Series X.

Recenzenci powinni już wkrótce wyruszyć do Meksyku, gdzie będą mogli wskoczyć w szybkie samochody i zapoznać się z najnowszą propozycją Microsoftu. Ekipa Digital Foundry sprawdziła fragment gry, z którego nasza redakcja prezentowała już swoje wrażenia, i nie szczędziła pozytywnych opinii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zdaniem Richarda Leadbettera Forzę Horizon 5 najlepiej uruchomić w trybie jakości – pomimo ograniczenia płynności, gracze doświadczą zdecydowanie najpiękniejszej odsłony tej serii:

„Z kodem, który mamy do dyspozycji, [gra] uruchomiona na Xboksie Series X w trybie jakości jest wyraźnie najlepszym doświadczeniem, jakie udało nam się wypróbować. Liczba klatek na sekundę została ustawiona na 30fps (więcej na ten temat wkrótce), co pozwala na najbardziej gęstą, bogatą i rozbudowaną Forzę Horizon, jaką do tej pory widzieliśmy”.

Dziennikarz podkreślił, że sprawdzenie wyścigów w 30fps na sekundę wywołuje zaskakująco dobre odczucia, a pozycja "wygląda o wiele lepiej niż sugerowane 30 klatek”. Komentując jakość rozgrywki w trybie wydajności, autorzy informują, że oszałamiające meksykańskie krajobrazy nie straciły na mocy, bowiem detale w oddali wydają się przypominać te z uruchomionego trybu jakości.

„W trybie wydajności nadal udaje się uchwycić dużą część bogactwa i różnorodności gry, ale warstwa realizmu post-processingu została usunięta, wraz z niektórymi efektami i, co najważniejsze, niektórymi szczegółami. Mniej istotne elementy środowiska, takie jak skały i roślinność, są nieobecne, jakość cieniowania w wybranych obszarach wygląda na obniżoną, a rozmycie ruchu jest znacznie mniej ograniczone”.

Digital Foundry nie mogło sprawdzić tytułu na konsolach poprzedniej generacji, jednak wiele na to wskazuje, że Playground Games odrobiło zadanie domowe i na next-genach dostarczy jak najlepsze doświadczenie.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Forza Horizon 5.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-forza-horizon-5-hands-on

Komentarze (186)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper