Cooking Simulator okazał się być wielkim hitem! Sprzedano ponad 1 mln kopii gry i DLC

Gry
1233V
Cooking Simulator okazał się być wielkim hitem! Sprzedano ponad 1 mln kopii gry i DLC
Igor Chrzanowski | 24.10.2021, 17:20

Rodzime symulatory cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na całym świecie, co rusz dając PlayWay'owi powody do dumy i ogromne zarobki. W ostatnim wywiadzie jeden z członków Big Cheese Studio, opowiedział o sukcesie jaki osiągnął Cooking Simulator.

Gdy w 2019 roku na rynku zadebiutował pierwszy polski Symulator gotowania, gracze na pecetach rzucili się wręcz na tenże tytuł, nabywając ponad 200 tysięcy sztuk rzeczonego tytułu.

Dalsza część tekstu pod wideo

W tym roku minęły już drugie urodziny wielkiego hitu łódzkiego zespołu, który to jednak trzymał dalsze sukcesy gry tylko dla siebie. Teraz prezes Big Cheese Studio, Łukasz Dębski, opowiedział portalowi Strefa inwestorów o ostatnich rezultatach jakie osiągnął Cooking Simulator.

Okazuje się, że do dziś gracze nabyli ponad 700 tysięcy egzemplarzy Cookinga - sprzedaż rozkłada się na PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch oraz gogle VR. Co ciekawe tempo sprzedaży gry rośnie, zamiast maleć. W I kwartale 2021 roku Spółka sprzedała 130 tys. sztuk CS'a, podczas gdy rok wcześniej było to tylko 115 tys. Dodatkowo w tym okresie rozeszło się 29 tys. sztuk DLC Cooking with Food Network, 37 tys. sztuk DLC Cakes and Cookies oraz 41 tys. sztuk DLC Pizza.

Łącznie Cooking wraz z DLC wykręcił wynik ponad 1,1 mln sprzedanych pozycji. Co ciekawe teraz deweloperzy pracują nad post-apokaliptycznym DLC zatytułowanym Cooking Simulator: Shelter, które to znacząco odmieni dobrze znaną rozgrywkę.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20211014/startuje-ipo-big-cheese-studio

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper