Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.10.2021 08:30
Sprzedażgier UK wrzesień
632V

FIFA 22 na czele rankingu sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii we wrześniu. Bardzo wysoka pozycja GTA V

Najnowsze zestawienie sprzedażowe z Wielkiej Brytanii pokazuje, że najmocniejsze marki cały czas umacniają swoją pozycję, zostawiając wiele nowości w tyle.

Rankingi sprzedaży to ten typ informacji, która najlepiej pokazuje, co obecnie jest na topie. Ekscytują przy każdej większej premierze, a przy tym w dokładny sposób pozwalają analizować, jak prezentują się trendy w danych zakątkach świata. To właśnie one pozwalają nam zobaczyć, że God of War z 2018 roku podbił Steama, a szósta odsłona serii Far Cry nie sprostała oczekiwaniom.

Teraz natomiast na gamesindustry.biz pojawił się wpis przedstawiający sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii za wrzesień. I pozwala on wysnuć parę ciekawych wniosków. Po pierwsze, nie jest żadnym sekretem, że na pierwszym miejscu uplasowała się FIFA 22. Co jednak ciekawe, na drugim mamy Grand Theft Auto V, a na trzecim NBA 2K22.

Jest to znakomity dowód na to, że mocne marki, które ukazują się rokrocznie (jak wymienione wyżej gry sportowe albo F1 2021, które zajmuje 4. lokatę) lub te z największą renomą (jak najnowsza odsłona serii GTA) mają niepodważalne miejsce na szczycie. Choć możemy mówić o pewnej wtórności i nudzie, to wciąż właśnie one królują na listach sprzedażowych. I jest to bardzo wymowne. Całość prezentuje się następująco:

Sprzedaż gier we wrześniu - Wielka Brytania:

  1. FIFA 22
  2. Grand Theft Auto 5
  3. NBA 2K22
  4. F1 2021
  5. Red Dead Redemption 2
  6. Spider-Man: Miles Morales
  7. Tales of Arise
  8. Ghost of Tsushima: Director's Cut
  9. Diablo II: Resurrected
  10. Mario Kart 8 Deluxe (bez wyników cyfrowych)

Inną ciekawą kwestią jest rozłożenie sprzedażowe samej FIFY. Jak wynika z danych, sprzedaż wersji fizycznych spadła o 34%, natomiast sprzedaż cyfrowa wzrosła o 37%. Biorąc pod uwagę ogół, aż 77% wszystkich sprzedanych kopii to wersje niematerialne. Świetnie pokazuje to zmieniającą się tendencję na rynku, ale bez wątpienia niemały wpływ na tak rażącą zmianę miał fakt, iż w tym roku wersje Deluxe istniały tylko w formie cyfry.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-10-22-fifa-22-uk-sales-were-77-percent-digital-uk-monthly-charts

Tagi: gry ranking sprzedaż uk Wielka Brytania