Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.10.2021 11:30
Overwatch Cole Cassidy
1308V

Overwatch z dużą zmianą pod wpływem afery z Blizzardem. Poznaliśmy nową nazwę dla McCree

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, jedna z najstarszych postaci w sieciowej strzelaninie od Blizzarda, McCree, doczekała się nowego imienia.

Afera, która wybuchła kilka miesięcy temu w Blizzardzie, zbiera żniwo nie tylko w świecie realnym, ale także w przełożeniu na wirtualne produkcje uznanego studia. Jedną z tych, które mocno cierpią, jest Overwatch (a także jego kontynuacja). Miesiąc temu okazało się, że sequel sieciowej strzelaniny stracił producenta wykonawczego, a samo studio musiało podjąć kroki w kwestii zmiany nazwy jednego z bohaterów.

Chodzi oczywiście o McCree, którego imię wymyślone zostało na cześć byłego projektanta Blizzard, Jessego McCree. Pracownik został jednak swego czasu zwolniony w związku z zarzutami o nękanie i dyskryminację, które pojawiły się w pozwie skierowanym w stronę Activision Blizzard. Już wtedy twórcy Overwatcha zapowiedzieli zmianę. Teraz wiemy jednak, iż już od 26 października (najbliższy wtorek), w grze pojawi się Cole Cassidy.

Co bardzo ciekawe, Blizzard, zamiast po prostu zmienić nazwę i zostawić temat, postanowił uzasadnić to fabularnie, wplatając intrygujący wątek o chęci ukrywania swojej przeszłości do historii bohatera. I choć fani są raczej przeciwni podjętej decyzji, zasłaniając się przyzwyczajeniami (co można oczywiście zrozumieć), to trzeba oddać twórcom, że nie idą na łatwiznę.

Warto dodać także, że przy okazji zmiany nazwy kowbojskiej postaci, Blizzard udostępnił taką opcję również graczom! Jeśli wybraliście zły BattleTag, albo zwyczajnie znudził Wam się przez minione pięć lat, to od wczoraj, aż do 5 listopada, możecie dokonać jednorazowej korekty! Jeśli więc wykorzystaliśmy już darmową możliwość, teraz dostajecie ją ponownie przez limitowany okres.

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/overwatchs-mccree-officially-changes-his-name-to-make-things-right/

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment Overwatch