Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.08.2021 11:30
Overwatch McCree zmiana
1447V

Overwatch z wpływem afery w Blizzardzie. Twórcy zapowiadają zmianę nazwy jednego z bohaterów

Sytuacja, która rozgrywa się obecnie w Blizzardzie, jest zdecydowanie głośna i bardzo niesmaczna. Wiele wskazuje na to, że wszystko dotnie również gier, za które odpowiada studio. 

Wokół Activision Blizzard nie dzieje się ostatnio najlepiej. Jest wręcz odwrotnie - co rusz na jaw wychodzą kolejne informacje, które tylko podkopują reputację wspomnianych twórców i sprawiają, że coraz większe grono graczy zaczyna nawoływać do bojkotu ich produkcji. I dzieje się to w skrajnie nieprzyjemnym momencie, albowiem jesteśmy blisko premiery długo wyczekiwanego odświeżenia Diablo 2

Teraz okazuje się, iż całe zamieszanie wpłynie również na gry - na pewno na Overwatch. Na oficjalnych kanałach tytułu w mediach społecznościowych pojawiło się długie oświadczenie od twórców, w którym odnoszą się niejako do całej sytuacji. Przekazano w nim, że jeden z najdłużej funkcjonujących bohaterów - McCree - będzie miał zmienioną nazwę. Skąd taka decyzja? 

Cóż, kowboj został pierwotnie nazwany tak na cześć byłego projektanta Blizzard, Jesse McCree. Ex-pracownik pojawia się w niedawnym pozwem o nękanie i dyskryminację wniesionym przeciwko Activision Blizzard przez stan Kalifornia, co sprawia, że twórcy gry zamierzają się od tego odciąć w jak największym stopniu. Co więcej, zespół Overwatch zapewnił, że żadna postać w grze nie zostanie już nigdy nazwana imieniem żadnego prawdziwego pracownika. 

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/08/blizzard_outlines_plans_to_rename_popular_overwatch_character

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment Overwatch