Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2021 17:23
CD Projekt kupił Digital Scapes. Firma przedstawiła CD Projekt RED Vancouver
3740V

CD Projekt kupił Digital Scapes. Firma przedstawiła CD Projekt RED Vancouver

CD Projekt właśnie potwierdził bardzo interesujący ruch. Studio odpowiedzialne za growe przygody Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 kupiło zespół z Kanady. CD Projekt RED Vancouver będzie pomagać w rozwijaniu gier Polaków.

CD Projekt ujawnił, że podpisał list intencyjny z Digital Scapes, które określiły warunki, na jakich Polacy kupili studio w Kanadzie. Trzeba jednak zaznaczyć, że oba studia współpracowały ze sobą już od 2018 roku.

Tak sytuację przedstawił Paweł Zawodny, Szef Produkcji, CTO w CD PROJEKT RED:

„Dobrze znamy zespół Digital Scapes, to nasz zaufany partner. Od trzech lat intensywnie z nimi pracujemy i mamy do nich pełne zaufanie. Digital Scapes wniosło w Cyberpunka 2077 ogrom pracy, pomagając przy rozwijaniu gry i usprawnianiu rozmaitych funkcjonalności. Nowy zespół, oprócz ogólnego wkładu w nasze projekty, pomoże nam udoskonalić naszą technologię i pogłębić zakres kompetencji w tym obszarze. Wierzymy, że super utalentowana ekipa Digital Scapes jest doskonałą podstawą do zbudowania znacznie większego zespołu CD PROJEKT RED Vancouver ”

W kilku słowach sytuację skomentował Marcin Chady, szef studia w Vancouver:

„Cieszy nas perspektywa dołączenia do studia, które tworzy tak urzekające i rozbudowane gry, jak trylogia Wiedźmińska i Cyberpunk 2077. Wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii sprawi, że kolejne wspólne produkcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Będąc Kanadyjczykiem z polskimi korzeniami, osobiście czerpię ogromną satysfakcję z budowania mostów pomiędzy kanadyjską a polską branżą gier. To świetna okazja dla kanadyjskich deweloperów, by móc pracować przy markach CD PROJEKT-u, a dla samego CD PROJEKT-u okazja, by czerpać z szerokiej puli kanadyjskiego talentu i doświadczenia”

CD Projekt RED Vancouver dołącza tym samym do już trzech istniejących zespołów (z Warszawy, Krakowa i Wrocławia) i deweloperzy będą rozwijać kolejne produkcje studia. Wśród twórców z Kanady znajduje się kilkunastu doświadczonych deweloperów różnych specjalności – w tym specjalizujących się w projektowaniu rozgrywki wieloosobowej, programowaniu i animacji na wszystkie główne platformy.

Warto dodać, że CD Projekt RED wczoraj wydał wielką aktualizację do Cyberpunka 2077z samego rana prezentowaliśmy porównania oprawy.

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED CD Projekt RED Vancouver Cyberpunk Wiedźmin