Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2021 14:29
VRR i test HDTVTest
2434V

Sony zawiodło z VRR w pierwszym TV. Korporacja musi szykować nowy firmware

Sony rozpoczęło aktualizację swoich telewizorów zapewniając im funkcję VRR, ale przynajmniej aktualnie – lepiej nie interesować się plikami. Inżynierowie z Japonii zawiedli dostarczając niedopracowany firmware.

Od miesięcy gracze czekają, by Sony zapewniło wsparcie VRR w PlayStation 5. Ostatnio informowaliśmy o pierwszych, pozytywnych informacjach, ponieważ firma rozpoczęła ulepszanie telewizorów, ale okazuje się, że przynajmniej obecnie – lepiej nie instalować aktualizacji.

Vincent Teoh z HDTVTest sprawdził Sony X900H z VRR i potwierdza, że tryb działa wyłącznie w 60Hz – nawet po podłączeniu PlayStation 5 do telewizora i włączenia gry, która powinna działać w znacznie lepszej płynności.

W dodatku włączenie VRR zwiększa input lag, co również negatywnie wpływa na rozgrywkę – różnica jest znacząca i na pewno nie powinno tak to wyglądać. Kolejnym problemem jest obraz, ponieważ gracze podczas VRR nie mogą liczyć na maksymalne wykorzystanie wzmocnienia czerni (Local Dimming) oraz na ekranie dostrzeżono „szarawą czerń”.

Sytuacja jest jednak o tyle ciekawa, że Sony najwidoczniej zdaje sobie sprawę ze słabego wsparcia VRR. Firma potwierdza, że to nie jest ostateczne wprowadzenie funkcji do telewizorów i zamierza w przyszłości zadbać o potrzebną aktualizację.

Źródło: YouTube.com

Tagi: HDTVTest PlayStation 5 PS5 VRR