Iza Łęcka Iza Łęcka 21.10.2021 11:23
God of War Cory Barlog
1006V

God of War na PC ucieszył Cory'ego Barloga. Twórca gry długo czekał, by stać się „trochę jak Kojima”

Już w 2019 roku Cory Barlog zdradził, że udostępnienie ostatniej przygody Kratosa na PC bardzo przypadłoby mu do gustu. Reagując na ostatnie doniesienia Sony, deweloper nawiązał do pamiętnego wpisu. Teraz w końcu jest „trochę jak Kojima”.

Już w 2019 roku światło dzienne ujrzały plotki dotyczące pojawienia się produkcji Santa Monica Studio na PC, jednak Sony bardzo długo zwlekało, by ogłosić przeniesienie tytułu na nową platformę. Po zapowiedzi debiutu Death Stranding na komputerach osobistych, Cory Barlog nie ukrywał, że chciałby również zobaczyć historię boga wojny na nowym sprzęcie, ale jak to zawadiacko określił, „nie jest Kojimą” i w tamtym czasie nie mógł liczyć na stosowne wydanie.

W ciągu kilku lat włodarze PlayStation zmienili nieco strategię działania i promowania swoich produktów, otwierając się również na kolejnych odbiorców, czego dowodem jest najświeższa głośna wiadomość – na początku 2022 roku God of War znajdzie się na nowej platformie. Reżyser i twórca scenariusza do pierwszej przygody osadzonej w mitologii nordyckiej nie ukrywa zadowolenia z sytuacji.

God of War stworzone przez Barloga cieszyło się ogromną popularnością wśród graczy, możemy zatem podejrzewać, że gra również na PC osiągnie niemały sukces.

Sony dostrzegło potencjał rynku PC i nie traci czasu, udostępniając coraz więcej swoich kultowych marek. Choć jeszcze kilka lat temu nie moglibyśmy nawet wyobrazić sobie podobnego obrotu spraw, w 2022 roku przygody Nathana Drake'a i Kratosa trafią na Steam.

Źródło: Twitter: corybarlog

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment