Iza Łęcka Iza Łęcka 18.10.2021 08:18
PlayStation 5 - instalacja gier i błąd
1637V

PS5 ze znanym błędem. Konsola Sony w niektórych przypadkach ponownie instaluje złe wersje gier

Sony już kilka miesięcy temu poradziło sobie z problemem, przez który PlayStation 5 instalowało nieodpowiednią wersję produkcji, jednak kłopot najprawdopodobniej powrócił. Coraz większa grupa użytkowników zgłasza, że na PS5 pojawiają się edycje gier na PS4.

W czasie premiery PlayStation 5 wielu graczy informowało, że po włożeniu do konsoli tytułu z PS4 i wybraniu instalacji wersji z PS5, na urządzeniu pojawiała się edycja z poprzedniej generacji. Producent zajął się wskazanym błędem dzięki jednej z aktualizacji systemu, jednak wiele na to wskazuje, że defekt ponownie powrócił.

W lutym Sony potwierdziło, że rozwiązało wszelkie niedogodności z błędną instalacją i „teraz, gdy włożysz płytę z grą PS4, wersja z PlayStation 4 nie zainstaluje się niespodziewanie”, jednak możemy podejrzewać, że po kilku miesiącach japońscy inżynierowie ponownie będą musieli zmierzyć się ze znanym problemem.

Na Reddicie pojawiły się doniesienia użytkowników, którzy po umieszczeniu w PS5 płyt z takimi pozycjami jak No Man's Sky, Death Stranding Director's Cut czy Nioh doświadczyli nieoczekiwanego pobierania edycji z PlayStation 4. Sytuacja nie wpływa na działanie produkcji w odpowiedniej wersji (PS5), jednak na dysku sprzętu pojawia się druga wersja gry, którą trzeba ręcznie usunąć.

Możemy podejrzewać, że producent rozwiąże kłopot kolejną aktualizacją, jednak trudno stwierdzić co było przyczyną pojawienia się niedogodności.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5s-previously-fixed-ps4-disc-installation-bug-is-seemingly-back/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 sony