Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.10.2021 20:27
Squid Game ekipa
1335V

Squid Game to prawdziwy fenomen. Stworzenie serialu kosztowało zaskakująco mało

„Squid Game” cieszy się olbrzymią popularnością, ale Netflix może być zadowolony nie tylko z wielkiego zainteresowania produkcją. Platforma przeznaczyła na serial zaskakująco mały budżet – znacznie mniejszy od największych hitów korporacji.

Netflix potwierdził pierwszy wynik „Squid Game” i południowokoreańska produkcja to aktualnie najpopularniejszy serial w historii platformy, który stał się prawdziwym fenomenem. Już teraz pojawiają się informacje dotyczące kontynuacji historii oraz nawet gry rozwijającej młode IP.

Platforma może być zadowolona z jeszcze jednego powodu – „Squid Game” to zaskakująco tani w produkcji serial. Według przedstawionych szczegółów: opracowanie jednego odcinka wyniosło Netflix zaledwie 2,4 mln dolarów.

Twórcy zaproponowali 9 epizodów, więc stworzenie propozycji kosztowało 21,6 mln dolarów. Dla porównania pierwszy sezon„Wiedźmina” od Netflix potrzebował około 70-80 mln dolarów, a ostatni sezon „Stranger Things” miał budżet na poziomie 64 mln dolarów.

Korporacja nie tylko może mówić o światowym fenomenie, gigantycznej popularności, ale jednocześnie nie przeznaczyła na produkcję rekordowej sumy. To prawdziwy sukces.

Przeczytajcie naszą recenzję „Squid Game”.

Źródło: Twitter: CultureCrave

Tagi: budżet netflix Squid Game