Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2021 11:12
Dying Light 2 jakiś gościu, chyba badass
751V

W Dying Light 2 nie zabraknie systemu rozbudowy budynków. Techland zdradza szczegóły

Techland kontynuuje prezentację poszczególnych elementów, z jakimi będziemy mieć do czynienia w Dying Light 2. W najnowszej produkcji wrocławskiego studia pojawi się system rozbudowy niektórych budynków, a gracze otrzymają większą swobodę wpływania na świat i reakcje okolicznych mieszkańców.

Przed polskim zespołem intensywny czas – wiemy, że Techland przygotowuje się na premierę Dying Light na Nintendo Switcha, opracowuje aktualizację do Dying Light na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S, ale przede wszystkim deweloperzy opowiadają o swojej wizji Dying Light 2. Najnowszy odcinek Dying 2 Know skupia się na rozbudowie budynków. Okazuje się, że śmiałkowie, którzy wkroczą do miasta przejętego przez niebezpieczne kreatury będą mogli przywrócić do życia niektóre lokacje – piekarnię, akademię sztuki czy też ośrodek szkolenia wojskowego.

Tymon Smektała, dyrektor kreatywny gry, zdradził, , że nie tylko będziemy mieć możliwość zadbania o wygląd o okolic, ale przede wszystkim odblokujemy nowe sklepy, otrzymamy kolejne zadania poboczne czy też będziemy mogli zmierzyć się z całkiem innymi wyzwaniami.

"Dzięki swoim wyborom gracze będą mogli zmieniać kształt otaczającego ich świata, zmieniać opuszczone i zdewastowane budynki w miejsca wartościowe nie tylko dla głównego bohatera, ale także dla całej społeczności zamieszkującej The City".

Możemy podejrzewać, że tak obiecująca mechanika zostanie także znacząco wykorzystana w trakcie poznawania głównej części historii. Podczas jednej z wcześniejszych prezentacji twórcy opowiadali, że dostarczając wodę do jednej z frakcji poprawimy komfort życia niektórych mieszkańców miasta, ale jednocześnie narazimy się na wrogość innej grupy, której nie pomogliśmy.

Wiele systemów w Dying Light 2 skupia się na podejmowaniu wyborów i ich konsekwencjach, które mogą wpłynąć na dalsze poczynania naszego bohatera w wymagających realiach.

Źródło: https://wccftech.com/dying-light-2-upgradable-buildings-dying-light-next-gen-console-upgrade/

Tagi: Dying Light 2 Dying Light 2 Stay Human Techland