Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2021 18:06
HTC Vive Flow
1160V

HTC Vive Flow oficjalnie. Poznajcie cenę urządzenia i zobaczcie materiały

HTC właśnie potwierdziło ostatni przeciek. Nadciąga Vive Flow i urządzenie będzie dostępne na rynku jeszcze w 2021 roku. Producent przedstawił konkretne szczegóły dotyczące urządzenia oraz zaprezentował materiały.

Wczoraj na portalu prezentowaliśmy informacje dotyczące HTC Vive Flow i producent właśnie zaprezentował sprzęt. Firma pokazała kompaktowe, lekkie immersyjne okulary, które zostały opracowane, by zapewnić użytkownikowi jak największy komfort oraz mobilność.

Tak sprzęt zapowiedziała Cher Wang, Przewodnicząca i Dyrektor Generalna HTC:

„Dzięki VIVE Flow, HTC wprowadza technologię no wyższy poziom, skupiając się nie na tym, co robimy, ale na tym, jak się czujemy. Utrzymanie naszego dobrego samopoczucia wysunęło się na pierwszy plan w ciągu kilku, ostatnich lat. Bardzo często towarzyszy nam stres, dlatego tak ważne stało się stworzenie urządzenia, które zadba o ciało i umysł, a VIVE Flow daje doskonałą okazję, aby uciec od naszych problemów i zanurzyć się w idealnej, błogiej atmosferze”.

HTC Vive Flow to propozycja, która pozwoli użytkownikom zanurzyć się w doświadczeniach VR – wszystko za sprawą aplikacji, a podczas zabawy będziemy wykorzystywać smartfon z Androidem jako kontroler. Na gogle VR wrzucimy także gry, zdjęcia, prezentacje, seriale lub filmy z telefonu.

Sprzęt skorzysta z planu subskrypcji Infinity Vista – w tym wypadku za 5,99 euro na miesiąc otrzymamy dostęp do wielu treści:

„Miesięczny plan, zwany Infinity Vista, kosztuje teraz jedynie 5.99 Euro i umożliwia nielimitowany dostęp do szerokiej gamy wciągających aplikacji z zakresu rozrywki, mindfulness, a także biznesu oraz ekskluzywne treści, takie jak na przykład pokój Lo-Fo zaprojektowany w taki sposób, aby wyglądał i sprawiał wrażenie przytulnej kawiarni”.

HTC potwierdziło, że okulary VIVE Flow będą dostępne w sprzedaży detalicznej za 2699 zł. Przedsprzedaż właśnie ruszyła – zamawiając produkt przed premierą otrzymamy futerał na gogle.

Tak prezentuje się najważniejsza specyfikacja HTC Vive Flow:

  • Pamięć i przechowywanie danych – 4 GB RAM + 64 GB ROM
  • Waga – 189g (kabel 1,2M dodatkowo 50g)
  • Rozdzielczość – 3.2k łącznie (2x 2.1" LCD 1600 x1600 na oko)
  • Pole widzenia – Do 100 stopni
  • Częstotliwość odświeżania – 75 Hz
  • Audio – Głośniki stereofoniczne z obsługą dźwięku przestrzennego / Podwójne mikrofony z eliminacją echa i szumów

Źródło: Informacja prasowa: HTC

Tagi: HTC Vive Flow Vive Vive Flow