Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2021 18:25
Forza Horizon 5 i Xbox Game Pass
2518V

Forza Horizon 5 zostało całkowicie stworzone dla Xbox Game Pass. Twórcy od początku myśleli o usłudze

Playground Games potwierdziło sporą ciekawostkę. Forza Horizon 5 to pierwsza odsłona z serii, która od podstaw była tworzona z myślą o Xbox Game Pass. Twórcy mając pewność dużej publiki mogli w odpowiedni sposób zaplanować pracę.

Xbox Game Pass podobno posiada około 30 mln użytkowników, więc Playground Games oraz wszystkie zespoły Microsoftu po wrzuceniu do usługi dużej gry AAA, mogą mieć pewność, że tytuł będzie cieszył się wyśmienitym zainteresowaniem.

Mike Brown, dyrektor kreatywny w Playground Games, potwierdził, że jego zespół zdawał sobie sprawę, że „tworzy grę dla Game Passa”, więc twórcy postanowili w ciekawy sposób zbudować projekt.

Deweloperzy Forza Horizon 5 zdają sobie sprawę z gigantycznej liczby odbiorców, więc postawili na zawartość, którą będziemy mogli wykonywać ze znajomymi. Twórcy wiedzą, że nowe misje czy też kolejne wyzwania zachęcą kierowców, którzy mogą wrócić do produkcji, w której zawsze będą znajdować się ich przyjaciele – tytuł ma być napędzany nową zawartością nastawioną na współpracę.

Forza Horizon 5 będzie również rozwijana przez szereg mniejszych aktywności, które będą trwać maksymalnie tydzień – krótkoterminowa perspektywa rozwoju sprawi, że zawsze będziemy trafiać do produkcji z nowymi wyzwaniami.

Mike Brown zasugerował, że festiwal zbudowany na tygodniowych aktualizacjach jest lepszą opcją biorąc pod uwagę Game Passa, ponieważ gracze mają chętniej wracać do tytułu.

Poznajcie nasze wrażenia z Forza Horizon 5.

Źródło: https://press-start.com.au/news/xbox/2021/10/11/forza-horizon-5-was-built-entirely-with-xbox-game-pass-in-mind/

Tagi: Forza Horizon 5 PlayGround Games Xbox Game Pass Xbox Game Studios