Iza Łęcka Iza Łęcka 07.10.2021 10:40
FIFA 22
3417V

FIFA 22 z rekordową premierą. EA świętuje i rozważa zmianę nazwy dla całej serii

Electronic Arts może pochwalić się kolejnym sukcesem. Miliony graczy sprawdziło nową kopankę, dzięki czemu FIFA 22 zaliczyła rekordowy start. Fani z całego świata wkroczyli na wirtualne boiska i przekonali się o zmianach wprowadzonych dzięki nowej technologii.

FIFA 22 zadebiutowała na dwóch generacjach i choć z największymi udoskonaleniami mogą zapoznać się wyłącznie gracze korzystający z PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, społeczność serii nadal pozostaje wierna ulubionej grze, co ma niebagatelny wpływ na jej popularność. EA Sports przekazało bardzo dobre informacje.

„Od momentu premiery do gry dołączyło już 9,1 miliona graczy, utworzono 7,6 miliona składów Ultimate Team i rozegrano 460 milionów meczów. W tym sezonie nadal będziemy dostarczać niesamowitych wrażeń, ale najpierw chciałbym serdecznie podziękować naszej niesamowitej społeczności fanów piłki nożnej”.

Nie minął tydzień, a FIFA 22 trafiła do rąk ponad 9 mln użytkowników, którzy rozegrali już 460 mln spotkań. Jest to gigantyczny sukces, który potwierdza, że „Elektronicy” posiadają oddane grono sympatyków systematycznie sięgających po nowe odsłony serii.

Electronic Arts ma jednak znacznie okazalsze plany na przyszłość, które dotyczą ewentualnej zmiany nazwy produkcji poświęconej meczom w wirtualną piłkę nożną. Twórcy analizują umowę dotyczącą nazewnictwa, jaka została zawarta z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej oraz w ramach innych partnerstw. Obecne ustalenia między Fifą a Electronic Arts obowiązują do grudnia 2022 roku.

„Przyszłość piłki nożnej jest wspaniała i bardzo jasna. Naszym priorytetem jest zapewnienie sobie wszelkich możliwości, aby nadal dostarczać najlepsze na świecie interaktywne wrażenia z gry w piłkę nożną. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze wsparcie i opinie na temat tegorocznej gry. Z niecierpliwością czekamy, aby wspólnie z Wami tworzyć przyszłość piłki nożnej”.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Fify 22 oraz poradnikiem do gry.

Źródło: https://ir.ea.com/press-releases/press-release-details/2021/Electronic-Arts-Announces-Record-breaking-FIFA-22-Launch-and-Provides-Comments-on-the-Future-of-Football/default.aspx

Tagi: EA Canada Electronic Arts FIFA 22