Tencent wkracza na polski rynek. Chińczycy są największym akcjonariuszem Bloober Team

Gry
1384V
Tencent wkracza na polski rynek. Chińczycy są największym akcjonariuszem Bloober Team
Wojciech Gruszczyk | 08.10.2021, 15:50

Tencent rozpoczął łowy na polskim rynku. Na dobry początek chińska korporacja złowiła pakiet mniejszościowy Bloober Team, który jednak jest na tyle duży, by to właśnie ten producent i wydawca został największym akcjonariuszem polskiego studia.

Bloober Team ma ogromne plany i studio odpowiedzialne za między innymi Medium chce w następnych latach trafić do „Ligi Mistrzów”, by można było porównywać rodzime studio do między innymi Naughty Dog.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak się okazuje, twórcami z Krakowa zainteresowali się Chińczycy – Serene Century Limited (spółka zależna od Tencenta) nabyła od Rockbridge TFI 3,88 mln akcji Bloober Team, stanowiących 21,97% wszystkich akcji spółki. W rezultacie to właśnie chiński gigant jest największym akcjonariuszem twórców z Krakowa.

Piotr Babieno, prezes Bloober Team, potwierdził redakcji stockwatch, że jest bardzo zadowolony z tej transakcji:

„Jesteśmy zaszczyceni zainteresowaniem Tencenta i cieszymy się, że możemy powitać go jako naszego nowego akcjonariusza. To transakcja na rynku kapitałowym pomiędzy Rock-bridge i Tencentem i jako taka nie była związana z bieżącą działalnością komercyjną naszej spółki. Bardzo doceniamy zaś ogromną wiedzę branżową i cały ekosystem jaki posiada nasz nowy inwestor. Cieszymy się, że mamy go na pokładzie. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować firmie Rockbridge za wiarę w nas i bycie jednym z naszych kluczowych udziałowców przez wiele lat podczas naszej podróży”

Ruch jest na pewno ciekawy, ale trudno aktualnie określić, czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na Bloober Team. Warto przypomnieć, że Tencent w sierpniu planował przejęcie innych firm z Polski – chińska korporacja przymierzała się do Cenegi, QLOC, Muve i 1C Entertainment.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/tencent-nowym-inwestorem-bloober-team,akcje,291418 https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tencent-Holdings-za-posrednictwem-spolki-Serene-Century-kupil-21-97-proc-akcji-Bloober-Team-8202421.html

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper