Iza Łęcka Iza Łęcka 13.09.2021 07:01
PlayStation Experience
2622V

PlayStation Experience odbędzie się w grudniu? Sony może szykować wielki pokaz – informator zdradza szczegóły

PlayStation Showcase to podobno nie jedyne wydarzenie zaplanowane przez Japończyków na drugą połowę roku. Gracze prawdopodobnie mogą oczekiwać PlayStation Experience, które zgodnie z relacją jednego z informatorów odbędzie się w grudniu.

Na ubiegłotygodniowym wydarzeniu Sony nie brakowało intrygujących zapowiedzi gier, jednak pewne przesłanki pozwalają nam sądzić, że gigant branży nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Podobno japońskie przedsiębiorstwo jeszcze posiada kilka ogłoszeń w rękawie, które dopiero ujrzą światło dzienne – na grudniowym PlayStation Experience.

Air_Radiant, który jako pierwszy informował o przejęciu Housemarque, potwierdził datę PlayStation Showcase oraz wspomniał o stworzeniu przez Sony zupełnie nowego studia w Japonii, obecnie otrzymał wiadomości dotyczące kolejnej imprezy sygnowanej znakiem PlayStation.

W grudniu na PlayStation Experience mielibyśmy zobaczyć następne produkcje first-party od PlayStation Studios oraz ujawnienie PlayStation VR 2 wraz grami od wewnętrznych zespołów Sony.

PlayStation Experience miałby odznaczać się znacznie większym rozmachem niż wrześniowe wydarzenie i przypominać będzie Future of Games z czerwca ubiegłego roku. Na PlayStation Showcase Sony pokazało również gry, które zadebiutują na PlayStation 5 w następnych miesiącach, jak Deathloop czy Strażnicy Galaktyki, tymczasem pod koniec roku moglibyśmy oczekiwać okazalszych tytułów.

Według źródła zaznajomionego ze sprawą na PlayStation Experience prawdopodobnie zobaczymy grę, „o której plotkowano przez DŁUGI CZAS”. Sony miałoby także pokazać Astro Bot 2 i reboot Wipeouta, co jednak ciekawe, na grudniowej konferencji prawdopodobnie zaprezentowane zostanie wspomniane japońskie studio i pierwsza ich produkcja.

Źródło: https://www.reddit.com/r/GamingLeaksAndRumours/comments/pmhxln/sony_has_another_event_this_year/

Tagi: PlayStation PlayStation Experience PS4 ps5 Sony