Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.10.2021 13:25
FarmVille 3 na zwiastunie z datą premiery. Powrót marki, która 10 lat temu zrobiła furorę na Facebooku
348V

FarmVille 3 na zwiastunie z datą premiery. Powrót marki, która 10 lat temu zrobiła furorę na Facebooku

10 lat temu Farmville robiło furorę na Facebooku - dla wielu ta prosta, farmerska zabawa stała się prawdziwą obsesją. Obecnie marka przechodzi metamorfozę i szykuje się do smartfonowej premiery.

Zynga zapowiedziała, że Farmville 3 trafi na rynek smartfonowy już w listopadzie. Dokładnie tytuł zasili bibliotekę tytułów na urządzeniach z Androidem oraz iOS 4 listopada 2021 r. Już teraz można znaleźć w sklepie Google Play i App Store zakładkę dla Farmville 3.

Tym razem główną atrakcją Farmville 3 ma być hodowla zwierząt. W grze pielęgnować i rozmnażać będziemy ponad 150 różnych stworów, w tym tak egzotycznych jak tygrysy, lamy czy alpaki. Oprócz tego ważną rolę w tym tytule zainspirowanym kultowym Harvest Moon odgrywać będzie wędkarstwo i tradycyjnie uprawianie pola.

Pierwsza odsłona Farmville zamknęła swoje podwoje w grudniu 2020 roku, po 11 latach funkcjonowania na Facebooku. Obecnie Zynga nic nie wspomina o połączeniu Farmville 3 z tą platformą społecznościową, więc pewnie tytułowi będzie trudniej przebić się na dosyć zatłoczonym, farmersko-rolniczym rynku, gdzie do dyspozycji mamy tak udane produkcja, jak Stardew Valley czy kolejne odsłony Story of Seasons.

Przy okazji tematu Facebooka - firma musiała się ostatnio tłumaczyć z ogromnej awarii, która występowała globalnie.Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-10-06-farmville-3-launches-this-november#comments

Tagi: Facebook farmville smartfony