Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2021 15:52
Nintendo Switch OLED
1248V

Nintendo Switch OLED na testach. Jakość obrazu, porównanie dźwięku i rozgrywka

Spadło embargo na publikacje wrażeń z Nintendo Switch OLED i dziennikarze są niemal zgodni. Na rynku pojawi się znakomity sprzęt, który jednak jest wyłącznie ulepszeniem znanej formuły. Zobaczcie materiały i porównania.

Pierwsi dziennikarze prezentują jakość i rozgrywkę z Nintendo Switcha OLED – tak jak mogliśmy się spodziewać to bardzo mocne ulepszenie istniejącego modelu. Digital Foundry określa konsolę jako „doskonała aktualizacja premium”.

Urządzenie zostało ulepszone pod względem wykonania i wykorzystanych materiałów, ale oczywiście najważniejszy jest ekran. OLED to zdaniem brytyjskiej redakcji „najlepszy panel” względem innych przenośnych konsol.

Na Switch OLED, wyświetlacz jest zdolny do absolutnej czerni” – w menu znalazła się nawet opcja przełączania między trybem żywszych kolorów lub standardowym, a ogólne wrażenia związane z ekranem są bardzo pozytywne.

„Dla oka, Switch OLED wydaje się jaśniejszy, ale pomiar, który osiągnęliśmy to około 343 nitów, czyli w rzeczywistości jest on nieco mniej jasny niż LCD w modelu 2019. Mimo to, ze względu na znacznie głębszy kontrast, model OLED wygląda na jaśniejszy i bardziej żywy dla oka”.

„Ostatecznie, usprawnienie modelu Switch OLED jest wielką wygraną: nowy ekran zapewnia znaczny wzrost ogólnej jakości na całej planszy - jest bardziej żywy, ma głębszy kontrast i lepszą obsługę ruchu. Jest to tak duży skok w stosunku do raczej mało imponujących paneli LCD stosowanych w starszych konsolach Switch, że trudno jest się do nich powrócić - ale poza ekranem i ulepszoną podstawką, jest jeszcze kilka innych usprawnień”.

Urządzenie otrzymało także wyraźnie lepsze głośniki, które jednak (identycznie jak ekran) oferuje lepsze wrażenia wyłącznie w momencie rozgrywki z konsolą w trybach przenośnym i tabletu.

Naszą recenzję Nintendo Switcha OLED przeczytacie na portalu za kilka dni.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-nintendo-switch-oled-model-review-an-excellent-premium-upgrade

Tagi: Nintendo Nintendo Switch OLED OLED Switch OLED