Xbox Backward Compatibility może wkrótce zostać rozbudowane. Microsoft nie zapomina o klasykach

Gry (plotka)
1705V
Xbox Backward Compatibility może wkrótce zostać rozbudowane. Microsoft nie zapomina o klasykach
Iza Łęcka | 06.10.2021, 13:41

Amerykański gigant w ostatnim czasie skupił się na dostarczaniu gier z Xboksa na nowe urządzenia, jednak podobno nie zapomniał o wstecznej kompatybilności. Prawdopodobnie już niebawem ogłoszone zostaną następne klasyki, które użytkownicy Xboksów Series X|S lub Xboksów One będą mogli sprawdzić.

Wsteczna kompatybilność jest rozwijana przez Microsoft od wielu lat. Jeszcze za czasów Xboksa One przedsiębiorstwo ujawniło prace nad rozbudowanym programem, do jakiego systematycznie wrzucano poszczególne propozycje. Nowa generacja nie zmieniła planów Amerykanów, dlatego niemal wszystkie tytuły z Xboksa One uruchomimy na Xboksach Series X|S, jednocześnie możemy zapoznać się z wcześniej oferowanymi pozycjami z Xboksa 360 i Xboksa (w ramach programu Xbox Backward Compatibility).

W ostatnich miesiącach nie wspominano o inicjatywie, a jej katalog nie był rozbudowywany, jednak według najnowszych, niepotwierdzonych doniesień ta sytuacja może ulec zmianie. Nadciąga nowy zestaw klasyków, który odpalimy na najmocniejszych platformach Microsoftu.

Nick Baker, współzałożyciel Xbox Era, słyszał już o rozbudowie biblioteki wstecznej kompatybilności i jego zdaniem pozytywne informacje zostaną przedstawione w listopadzie. We wskazanym miesiącu gigant z Redmond będzie świętował 20-lecie marki Xbox, więc ogłoszenie zostałoby na pewno z entuzjazmem przyjęte przez społeczność graczy.

Na konkrety trzeba jeszcze zaczekać, jednak informacja, że Xbox Series X|S pozwoli wkrótce zapoznać się z następnymi pozycjami z katalogu Xboksa i Xboksa 360, może ucieszyć wielu fanów klasyków. Musimy pamiętać, że najnowsza platforma została stworzona w oparciu o wsteczną kompatybilność i ulepsza starsze produkcje.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-backward-compatibility-program-adding-more-games-in-november-rumour

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper