Twitch z ogromnym problemem. 125GB danych wyciekło - w tym zawrotne wynagrodzenia twórców

Gry
1904V
Twitch z ogromnym problemem. 125GB danych wyciekło - w tym zawrotne wynagrodzenia twórców
Iza Łęcka | 06.10.2021, 12:55

Twitch może mieć spore kłopoty. Anonimowy haker ujawnił, że doszło do pozyskania wielu cennych informacji dotyczących platformy. Oprócz kodu źródłowego, ujawnione zostały ogromne wypłaty twórców działających na serwisie.

O serwisie służącym do streamowania na łamach naszego portalu mogliście przeczytać już wielokrotnie, choć niekoniecznie były to pozytywne doniesienia. Pisaliśmy już o kontrowersjach związanych z banowaniem agresywnych streamerów, wzbudzających mieszane reakcje relacjach z basenu czy nietypowych sesjach ASMR. Obecnie jednak przekazujemy wiadomości o znacznie większych trudnościach Twitcha.

Jak informuje anonimowy haker, doszło do ogromnego wycieku kodu źródłowego oraz innych cennych danych dotyczących serwisu – głównym celem było „zwiększenie zakłóceń oraz konkurencji w przestrzeni streamingu online”, a powodem tego działania było stwierdzenie, że „społeczność Twitcha jest obrzydliwym, toksycznym szambem”. Na 4chanie udostępniono link do torrentów, który zajmuje 125GB.

Redakcja VGC, po skontaktowaniu się z zaufanym źródłem potwierdziła, że zamieszczone w sieci pliki są autentyczne i uważa się, że zostały pozyskane całkiem niedawno, bo w poniedziałek. Podobno pakiet danych uwzględnia cały kod źródłowy Twitcha z historią komentarzy "sięgającą do jego wczesnych początków". Niektórzy analizujący udostępniane stopniowo wiadomości przestrzegają, by użytkownicy serwisu uruchomili uwierzytelnianie dwuskładnikowe, gdyż wyciek może również zawierać hasła do kont.

Co jednak ciekawe, wśród danych znalazły się kwoty wynagrodzeń działających na Twitchu twórców. Podobno tacy streamerzy jak Shroud, Nickmercs i DrLupo zarobili miliony na współpracy z popularną platformą, a najwyższa wypłata za okres od sierpnia 2019 do października 2021 roku wynosi ponad 9,5 mln dolarów. Oczywiście jest to tylko ułamek pieniędzy, jakie zarabiają twórcy internetowi.

Anonimowy haker wskazuje, że to tylko niektóre treści, jakie wyciekły, jednak nie potwierdził, co zamierza zrobić z pozostałą ich częścią. Obecnie czekamy na oficjalne stanowisko włodarzy Twitcha.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-entirety-of-twitch-has-reportedly-been-leaked/

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper