Twitch stworzył nową kategorię - Baseny, Wanny i Plaże. Działania streamerek są teraz w pełni legalne

Gry
9283V
Twitch stworzył nową kategorię - Baseny, Wanny i Plaże. Działania streamerek są teraz w pełni legalne
Kajetan Węsierski | 22.05.2021, 23:04

Ostatnio bardzo głośno jest o nietypowej modzie na streamowanie na Twitchu w bikini - z wanny, spod prysznica, albo ogólnie ciepłego miejsca. A po ostatniej aferze, serwis postanowił zrobić krok w kierunku osób, które zapełniły nową niszę.

Kilka dni temu pisaliśmy o dużej aferze, która rozkręciła się w świecie mocno pokrewnym gamingowi, albowiem w streamingu na Twitchu. Mowa o akcji z demonetyzacją kanałów, na których kobiety bądź mężczyźni "prowadzili transmisje, siedząc w strojach kąpielowych czy innych kusych częściach garderoby w basenie lub podczas gorącej kąpieli". Na odzew ze strony największych gwiazd nie trzeba było długo czekać.

I zdaje się, że Twitch wziął sobie ich słowa do serca, zakładając zupełnie nową kategorię transmisji online - "Baseny, Wanny i Plaże". Temat podjęli w najnowszym wpisie na oficjalnym blogu, gdzie mogliśmy przeczytać o tym, iż w rzeczywistości nie mają podstaw prawnych, aby blokować osoby, które wykorzystują platformę w ten sposób. Możemy tam przeczytać następujące oświadczenie:

Chociaż mamy wytyczne dotyczące treści o zabarwieniu seksualnym, bycie po prostu seksownym nie jest sprzeczne z naszymi zasadami, a Twitch nie podejmie działań przeciwko kobietom ani nikomu innemu z powodu ich wizualnej atrakcyjności.

Jest to sytuacja przełomowa dla platformy, która cały czas kojarzyła się z grami wideo. W gruncie rzeczy można tam teraz znaleźć kategorię ze skąpo ubranymi dziewczynami i mocno napalonym czatem. I zdaje się, że może to rosnąć w siłę. Obecnie ponad 23 tysiące osób oglądają filmy w "Pools, Hot Tubes and Beaches". A choć jest to mało w porównaniu na przykład do GTA V (ponad pół miliona), to nie mam wątpliwości, że wszystko będzie rosnąć.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/twitch/hot-tub

Komentarze (260)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper