Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.10.2021 17:02
Kingdom Hearts - Switch
861V

Kingdom Hearts trafi na Nintendo Switcha, ale Square Enix idzie na łatwiznę. Gracze narzekają na decyzję

Square Enix postanowiło wrzucić na Nintendo Switcha dwa zestawy gier z serii Kingdom Hearts oraz dodatkowo ostatnią przygodę. Firma jednak nie zdecydowała się na opracowanie normalnych portów, co nie zostało dobrze przyjęte przez graczy.

Główne gry z serii Kingdom Hearts jeszcze kilka lat temu były dostępne wyłącznie na konsolach PlayStation, ale jak wiadomo Square Enix przeniosło przygody na Xboksa oraz PC, a teraz możemy potwierdzić, że kolejni gracze będą mogli zapoznać się z baśniowymi przygodami.

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX, Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue oraz Kingdom Hearts 3 + Re Mind trafią na Nintendo Switcha, ale... Dzięki chmurze. Square Enix nie zdecydowało się nawet na proste porty leciwych pozycji.

Nie bez powodu fani narzekają na decyzję Japończyków, ponieważ pierwsze przygody z serii Kingdom Hearts mają już sporo lat i bez problemu mogłyby zadziałać na hybrydowej platformie, jednak Square Enix poszło na skróty.

„To nie jest to, czego oczekiwałem i nie to, czego chcę. Rozgrywka w chmurze niszczy sens Switcha grania w podróży. W końcu jakość jest nędzna i pobiera ekstremalnie dużo Internetu”.

„Chmura na Nintendo Switchu jest okropna, więc nie dziękuję. Naprawcie najpierw swoją usługę”.

„Switch nie może uruchomić gier z PS2 lmao”.

„Nikt nie chce wersji w chmurze. To takie leniwe. Kupiłbym fizyczną wersję w jednej chwili”.

„3 [część] mogę zrozumieć, ale dlaczego pozostałe gry muszą być wersjami w chmurze? To dosłownie tylko tytuły z PS2 i 3DS-a, chcesz mi powiedzieć, że nie można uruchomić tych gier na Switchu?”

„Kolejna ofiara lub ofiary trendu Nintendo Switch Cloud Version. Skoro tych gier nie da się wrzucić na konsolę tradycyjnie, to po co się męczyć? Głównym powodem porażki Stadii było to, że płaciło się za coś, co w zamian nie trafia na własność”.

Warto przypomnieć, że Sora jest ostatnim bohaterem z Super Smash Bros. Ultimate.

Źródło: Twitter: NintendoEurope

Tagi: Kingdom Hearts Nintendo Nintendo Switch Switch