Iza Łęcka Iza Łęcka 04.10.2021 12:15
Arise of Awakener
1222V

Arise of Awakener na pierwszym zwiastunie. RPG akcji inspirowany Dragon's Dogma zmierza na PS5, PS4 i PC

W trakcie tegorocznego Tokyo Game Show zaprezentowano Arise of Awakener – inspiracją dla najnowszego RPG-a akcji od studia Gamera Game jest Dragon's Dogma. Deweloperzy potrzebują jeszcze sporo czasu na dopracowanie gry, ale już po pierwszym materiale wiadomo, że warto o niej pamiętać.

Capcom od wielu lat nie zaproponowało swoim miłośnikom nowej odsłony Dragon's Dogmy, jednakże wielu twórców czerpie garściami z koncepcji wykreowanej przez Japończyków. Jedną ze wskazanych produkcji jest chociażby Arise of Awakener, którego autorzy zaprowadzą śmiałków do świata fantasy przypominającego swym klimatem realia średniowiecznej Europy.

Zespół Gamera Game zapowiedział pozycję podczas Tokyo Game Show 2021 – action RPG zmierza na PlayStation 5, PlayStation 4 i PC, jednak entuzjaści gatunku będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem premiera została zaplanowana na 2023 rok.

Gracze będą dosiadać smoków, dowodzić statkami powietrznymi, ale przede wszystkim staną do walki ze zróżnicowanymi wrogami, będącymi fantastycznymi istotami. Wcielając się w poszukiwacza przygód, wkroczymy na ścieżkę zemsty i odkupienia, a naszym głównym celem będzie stanie się „Przebudzonym”.

Podczas rozgrywki wcielimy się w jedną z trzech grywalnych postaci – wojownika, maga lub łucznika – a pojedynki odznaczać się będą niezwykłą dynamiką. Obecnie twórcy nie dzielą się zbyt wieloma konkretami, jednak zapewniają, że dalsze szczegóły dotyczące fabuły poznamy w przyszłości.

Na pierwszym zwiastunie przedstawiającym wczesną wersję Arise of Awakener widzimy kilka dynamicznych starć, które już teraz wyglądają całkiem obiecująco.

Źródło: https://wccftech.com/dragons-dogma-inspired-action-rpg-arise-of-awakener-announced/

Tagi: Arise of Awakener trailer zwiastun