Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.10.2021 10:30
Netflix Stranger Things
809V

Stranger Things doczeka się własnego uniwersum? Netflix zamierza inwestować w spin-offy

Bardzo ciekawe doniesienia napływają do nas z serwisu Deadline, gdzie kilka dni temu wspomniano, iż Netflix ma w planach rozszerzenie uniwersum Stranger Things. 

Serial "Stranger Things" to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych produkcji, które są obecnie w posiadaniu Netlixa. Trzy dotychczasowe sezony cieszyły się bardzo ciepłym przyjęciem, a czwarty wyczekiwany jest przez miliony widzów na całym świecie - dość powiedzieć, że nawet najmniejsze zwiastuny (jak choćby ten na TUDUM) są licznie oglądane przez fanów zakochanych w tym świecie. 

Netflix doskonale zdaje sobie z tego sprawę i wygląda na to, że zamierza zrobić ze swoją potężną marką to, co bardzo często robi się w takich przypadkach - wycisnąć jak najwięcej jajek ze złotonośnej kury. Jak bowiem donosi serwis Deadline, platforma ma w planach rozszerzenie uniwersum "Stranger Things" o przeróżne spin-offy, które miałyby rozbudować całą historię na jej pobocznych gałęziach. 

Co ciekawe, jeden z potencjalnych seriali tego typu miałby skupić się w stu procentach na jednej z głównych bohaterek - popularnej Nastce, w którą wciela się Millie Bobby Brown. Byłby to bez wątpienia ciekawy kierunek, albowiem sama dziewczynka jest już właściwie fundamentalnym elementem głównej osi fabularnej. Być może Netflix zdecyduje się na coś w rodzaju prequela? Czas pokaże. 

Źródło: https://deadline.com/2021/09/bridgerton-stranger-things-scarlett-johansson-netflix-ted-sarandos-code-conference-interview-1234845341/

Tagi: Eleven Netflix serial spin-off Stranger Things