Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.10.2021 11:42
Kolejki pod sklepami BestBuy pokazują skalę problemu z dostępnością kart graficznych GeForce RTX
1866V

Kolejki pod sklepami BestBuy pokazują skalę problemu z dostępnością kart graficznych GeForce RTX

Problem z bardzo małą dostępnością najlepszych kart graficznych nie wydaje się zmniejszać. Jak wielkie jest zapotrzebowanie na taki hardware, w szczególności na model RTX 3080, pokazują zdjęcia z USA.

Serwis TechRadar donosi o długicj kolejkach ustawiającymi się przed sklepami BestBuy, które poinformowały o świeżych dostawach kart graficznych z serii NVIDIA RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3090.

W całych Stanach Zjednoczonych przed sklepami BestBuy ustawiają się kolejki - niektórzy są gotowi przesiadywać pod oddziałami firmy kilkanaście godzin. TechRadar zapytał takie osoby w Nowym Jorku o powody zakupów. Tylko 2 osoby spośród 75 oczekujących stwierdziło, że chce kupić kartę NVIDIA RTX 3080 na swój prywatny użytek. Reszta otwarcie przyznaje, że zamierza handlować zdobytym hardwarem, oferując sprzęt po znacznie wyższych cenach, niż w sklepach BestBuy.

To oczywiście pokazuje, jak duży jest obecnie niedobór tego towaru na rynku. Ceny windują nie tylko braki komponentów elektronicznych wykorzystywanych w produkcji, ale też popyt generowany ze strony "koparek" kryptowalut, do czego zaprzęgane są najmocniejsze GPU.

Toshiba już prognozuje, że niedobory na rynku elektroniki mogą potrwać do 2023 r.

Źródło: https://www.techradar.com/news/best-buy-nvidia-rtx-3080-restock-line-and-store-locations
https://twitter.com/mattswider

Tagi: bestbuy GeForce NVIDIA RTX usa