Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.10.2021 09:29
Aeon Must Die! "Skradziona", kontrowersyjna gra z datą premiery i gameplayowym zwiastunem
477V

Aeon Must Die! "Skradziona", kontrowersyjna gra z datą premiery i gameplayowym zwiastunem

Wokół Aeon Must Die! narosły ogromne kontrowersje. Wydawca gry wciąż mierzy się z zarzutami twórców projektu o kradzież własności intelektualnej i o złe warunki pracy. Nie przeszkadza to jednak Focus Home Interactive we wprowadzaniu rzeczonej bijatyki na rynek.

O sprawie pisaliśmy szerzej już w dwóch poprzednich newsach. Wydawca Aeon Must Die! twierdzi, że w sprawie poważnych zarzutów twórców przeprowadzono wewnętrzne dochodzenie, które nie potwierdziło jednak zarzutów wysuwanych przeciwko zarządowi studia LimeStone. Inne zdanie ma Aleksei Nehoroshkin i grupa deweloperów, która tworzyła zręby gameplayowe Aeon Must Die! Mężczyzna twierdzi, że do dzisiaj nie otrzymał zapłaty za część swojej pracy, tak jak podlegający mu ludzie, którzy obecnie pracują nad bijatyką pt. Immortal, która "nosi w sobie duszę Aeon Must Die!".

Kontrowersje kontrowersjami, ale gra i tak pojawi się na rynku. Focus Home Interactive ujawnia, że produkcja wyląduje w sklepach już 14 października 2021 r. Otrzymaliśmy przy okazji tego ogłoszenia nowy zwiastun, w którym nie zabrakło gameplayu.

Jedno trzeba oddać temu projektowi - "neonowa" grafika robi tutaj duże wrażenie. Miejmy  nadzieję, że rozgrywka będzie równie efektowna, co futurystyczna oprawa. Gra zadebiutuje na PC, PS4, XOne i Switch.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/aeon-must-die-releases-on-october-14th-gets-new-extended-gameplay-trailer/

Tagi: Aeon Must Die! Focus Home Interactive Limestone Games