Iza Łęcka Iza Łęcka 27.09.2021 09:42
Death Stranding: Director's Cut bombardowane przez graczy
3375V

Death Stranding: Director's Cut bombardowane przez graczy. Fani krytykują nową zawartość

Sony kontynuuje strategię wydawania reżyserskich edycji znanych produkcji. Mimo iż Death Stranding: Director's Cut debiutujące na PS5 spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków, wielu użytkowników nie pozostawia na tytule suchej nitki.

W miniony piątek na rynku zadebiutowało reżyserskie wydanie Death Stranding. Zespół Hideo Kojimy czuwał, by w produkcji znalazł się szereg usprawnień, nowa zawartość oraz kilka dodatkowych funkcji. Pierwsze recenzje wydania zapowiadały solidną propozycję która pomimo dobrze znanego doświadczenia zapewniała kilka dodatkowych atrakcji pozwalających jeszcze mocniej wsiąknąć w klimatyczny świat. Okazuje się jednak, że zdecydowanie inaczej na premierę zareagowali gracze.

Death Stranding: Director's Cut musi mierzyć się z bombardowaniem ocen na serwisie Metacritic. Obecnie spośród 211 not aż 114 jest negatywnych – przez nagromadzenie nieprzychylnych opinii gra Kojimy posiada na witrynie średnią na poziomie 4,5.

Wielu użytkowników zarzuca brak nowej zawartości, która znacząco odmieniłaby wrażenia płynące z gry oraz wiele pojawiających się uproszczeń dotyczących rozgrywki – w szczególności zastosowanie jetpacka, który pozbawia produkcję większych wyzwań. Co więcej, padają również zdecydowane słowa o „nadal nudnym symulatorze chodzenia”. W pojawiających się komentarzach można również natrafić na krytykę podejścia Sony, które przed premierą umożliwiało kupienie wyłącznie Death Stranding: Director's Cut w pre-orderze – o cenie aktualizacji informowaliśmy w miniony piątek.

„Nowa wersja to nadal nudny symulator chodzenia z prawie zerową ciekawą rozgrywką. Unikaj”.

„Zwróciłem grę. Dodana zawartość nie naprawia żadnego z podstawowych problemów gry. Kojima naprawdę stracił wyczucie, a może i rozum, po prostu porzućcie to paskudztwo zwane Death Stranding i ruszcie dalej, i zróbcie coś nowego, miejmy nadzieję, że tym razem będzie to prawdziwa gra”.

„Wolę oryginalną grę. nowe wyposażenie naprawdę zrujnowało grę. nie ma już żadnego wyzwania. możesz po prostu użyć jetpacka i zjechać z klifu. Wtf”

„Kupiłem pre-order director's cut, ale potem zobaczyłem w wyszukiwarce google "możesz zapłacić 10$ i dostać director's cut". Sony, dlaczego nie widziałem tej informacji w waszym sklepie? Ponieważ w waszym sklepie nie ma informacji o aktualizacji – dlatego”

Sprawdźcie naszą recenzję reżyserskiego wydania przygody Sama Portera. Roger w tekście zachwyca się unikalnym gameplayem osadzonym w zjawiskowej scenerii, lecz zwraca również uwagę na dodatkową zawartość.

Death Stranding bombardowanie recenzji

Źródło: https://www.metacritic.com/game/playstation-5/death-stranding-directors-cut/

Tagi: Death Stranding: Director's Cut Kojima Productions Sony Interactive Entertainment