Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2021 18:37
Fortnite smutna.żaba
1969V

„Fortnite jest na czarnej liście” Apple - gra nie wróci na iOS. Tim Sweeney: „Apple kłamało”

Starcie Apple vs. Epic Games zostało zakończone, ale wiele na to wskazuje, że przed nami jeszcze wielka bitwa. Twórcy Fortnite wysłali 6 mln dolarów korporacji odpowiedzialnej za iPhone'a, ale Apple nie zamierza wrzucić gry do swojego sklepu. Produkcja trafiła na czarną listę.

10 września przedstawiłem na portalu szczegóły starcia między Apple i Epic Games – ta pierwsza korporacja musi zezwolić na wykorzystywanie zewnętrznych platform do zakupów, a twórcy Unreal Engine musieli wysłać „rywalowi” gigantyczny przelew.

Gracze wierzyli, że Fortnite będzie mógł wrócić na iOS, a Tim Sweeney zrobił wszystko, co mógł, by fani mogli zapoznać się z tytułem na smartfonach Apple. Teraz CEO mówi wprost – „Apple kłamało”:

„Apple kłamało. Apple spędził rok, mówiąc światu, sądowi i prasie, że „przyjmą z zadowoleniem powrót Epic do App Store, jeśli zgodzą się grać według tych samych zasad, co wszyscy inni”. Epic się zgodził, a teraz Apple wycofał się z kolejnego nadużycia swojej monopolistycznej władzy nad miliardem użytkowników”.

Epic Games oddało Apple 6 mln dolarów i starało się, by móc wrzucić Fortnite na iOS, ale produkcja trafiła na „czarną listę”. Teraz twórcy gry muszą wyruszyć na kolejną batalię sądową, która może jednak trwać nawet 5 lat:

„Późnym wieczorem Apple poinformował Epic, że Fortnite zostanie umieszczony na czarnej liście ekosystemu Apple do czasu wyczerpania wszystkich apelacji sądowych, co może trwać nawet 5 lat”

W rezultacie – fani nie mogą liczyć na szybki powrót Fortnite na sprzęt Apple. Jeśli chcecie grać w produkcję Epic Games, to lepiej sięgnijcie po inny smartfon.

Tim Sweeney potwierdził, że „będzie walczył dalej”.

Źródło: Twitter: TimSweeneyEpic

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software