Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2021 20:54
Tekken 8
2896V

Tekken 8 zapewni zaskakującą mechanikę? Bandai Namco opatentowało świetny system

Tekken 8 nie został oficjalnie zapowiedziany, ale ostatnie przecieki sugerują, że gra powstaje. Twórcy mogą zapewnić bardzo ciekawy system, który pozwoli graczom czerpać garściami z doświadczenia profesjonalnych zawodników.

Tekken 7 okazał się wielkim sukcesem, więc zapowiedź Tekken 8 to kwestia czasu. Nie brakuje opinii, według których produkcja znajduje się w zaawansowanej fazie rozwoju, a ostatni przeciek z serwerów GeForce NOW pozwala sądzić, że gra faktycznie powstaje.

W Sieci pojawiły się szczegóły nowego patentu Bandai Namco, który może zostać wykorzystany do nauki – firma chce dokładnie badać, w którym momencie gracze klikają przyciski podczas wykonywania combosów i gdy robią to źle, to zamierza im sugerować, kiedy dokładnie należy wcisnąć odpowiedni klawisz.

Mechanika może zostać wykorzystana nie tylko do wykonywania rozbudowanych sekwencji ataków, ale przykładowo do nauczenia się idealnych kontrataków – dane zebrane przez grę mają dokładnie określać moment (klatkę), w której gracz powinien wykonać cios lub obronę.

System ma wzmocnić pamięć mięśniową i pozwoli graczom na błyskawiczne (lub przynajmniej znacznie szybsze względem normalnego treningu) nauczenie się odpowiednich ruchów.

W szczegółach patentu pojawia się również bardzo ważna ciekawostka – Bandai Namco chce zapewnić profesjonalnym zawodnikom możliwość przekazywania swojej wiedzy początkującym graczom.

System ma nawet rekomendować wojowników dla osoby w oparciu o poziom reakcji – tak by jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności, które choć będą stale rozbudowywane, to jednak od początku mamy wybierać dobrą postać pod swojego skilla.

Tekken 8 patent

Źródło: https://segmentnext.com/bandai-namco-patented-system-tekken-8/

Tagi: Bandai Namco Tekken Tekken 8