Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2021 13:51
Phoenix Point Behemoth Edition
701V

Phoenix Point: Behemoth Edition w szczegółach. Znamy zawartość i działanie gry na PS5 i XSX|S

Phoenix Point już na samym początku października trafi na konsole, więc wydawca i deweloperzy przedstawili konkrety dotyczące wersji Behemoth Edition. Sympatycy serii XCOM mogą szykować się na rozbudowane atrakcje, ponieważ w pakiecie gracze otrzymają kilka dodatków.

Phoenix Point trafiło na rynek w grudniu 2019 roku, ale aktualnie z grą mogli zapoznać się wyłącznie gracze na PC. Już 1 października odbędzie się premiera konsolowej wersji i przynajmniej aktualnie – Phoenix Point: Behemoth Edition będzie dostępny na PlayStation 4 i Xboksie One.

Studio jednak nie zapomniało o potencjale aktualnej generacji i choć strategia zadziała na PS4 i XOne w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę, to jednak w przyszłości (po premierze) zostanie wydana bezpłatna aktualizacja, która pozwoli brać udział w dopieszczonej akcji. Tytuł na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S zaproponuję walkę w 4K i 60 fps.

Twórcy Phoenix Point: Behemoth Edition zadbali, by ich produkcja była odpowiednio dostosowana do rozgrywki na konsolach:

„Dla developerów wydanie Phoenix Point na konsole oznaczało przeprojektowanie interfejsu i sterowania, aby każda akcja była intuicyjna przy wykorzystaniu kontrolera. Zamiast po prostu odwzorowywać sterowanie myszą, akcje są przypisywane do określonych przycisków, a menu podzielone na zakładki dostępne za pomocą triggerów i bumperów na padzie. Ponadto schemat na ekranie pomaga upewnić się, że gracze zawsze będą wiedzieć, co w danym momencie mogą zrobić, a czego nie”.

W Phoenix Point: Behemoth Edition otrzymamy podstawkę oraz wszystkie duże dodatki – nawet najnowszy (czwarty) oraz ekskluzywne skórki dla konsol. W zestawie pojawi się także „Corrupted Horizons”, który zadebiutuje wraz ze specjalnym wydaniem.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Phoenix Point: Behemoth Edition Prime Matter Snapshot Games