Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2021 18:17
Minecraft
1173V

Minecraft „jest najbardziej udaną marką gier w historii”. IP w 2020 roku wygenerowało majątek

Microsoft w 2014 roku zdecydował się kupić studio Mojang i choć początkowo wielu graczy dziwiło się, dlaczego firma wydała fortunę na twórców Minecrafta, to jednak z perspektywy czasu możemy śmiało uznać, że był to znakomity ruch. Gra wciąż generuje olbrzymie wyniki.

2,5 mld dolarów za twórców Minecrafta? Nie wszyscy byli przekonani, czy był to dobry ruch, jednak produkcja wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i generuje zaskakujące wyniki. Szczegóły potwierdził Austin Joseph, czyli menadżer marketingu Xboksa, który zebrał dane z ubiegłego roku.

Minecraft w 2020 roku osiągnął ponad 1,1 mld dolarów, ale musimy pamiętać, że w tym wypadku przedstawiciel Microsoftu nie mówi o samej grze, a o całej marce, czyli również wszystkich gadżetach związanych z tym IP.

Austin Joseph wspomniał nawet, że jest to „najbardziej udana marka gier w historii”, co pewnie trudno będzie jednoznacznie zweryfikować, ale trzeba mieć świadomość jednego – to prawdziwy hit.

Microsoft w 2014 roku zaryzykował, jednak to właśnie wykupienie Mojang Studios rozpoczęło wielkie zmiany w korporacji z Redmond – od tego czasu Xbox Game Studio zostało rozbudowane o kilkanaście zespołów pracujących nad grami AAA.

Źródło: Twitter: bogorad222

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft