Iza Łęcka Iza Łęcka 21.09.2021 12:59
Gambit królowej Netflix
804V

Gambit królowej nie otrzyma kontynuacji. Producenci nie zamierzają rozwijać hitu Netflixa

11 nagród Emmy nie przekonało włodarzy platformy Netflix, by kontynuować „Gambit królowej”. Hit platformy nie zostanie rozbudowany o kontynuację czy też spin-offy – wiadomość o losach serialu potwierdzili Scott Frank i William Holberg.

„Gambit królowej” to jedna z najbardziej udanych produkcji Netflixa, która została niezwykle ciepło przyjęta przez widzów i krytyków. Choć miniserial został wyróżniony 11 nagrodami Emmy, nie powinniśmy oczekiwać na jakąkolwiek kontynuację serii. Twórcy nie zamierzają rozwijać perypetii Beth Harmon.

W rozmowie z dziennikarzem Deadline Scott Frank, jeden z producentów wykonawczych, podkreślił, że miniseria została zakończona. Jej kontynuacja wydaje się bezzasadna z jednego, bardzo ważnego, lecz nieco niecodziennego powodu.

„Czuję, że opowiedzieliśmy historię, którą chcieliśmy opowiedzieć, i obawiam się... Pozwólcie, że ujmę to inaczej, jestem przerażony, że jeśli spróbujemy opowiedzieć więcej, zniszczymy to, co już opowiedzieliśmy”.

Scott Frank, William Holberg (producenci) oraz Anya Taylor-Joy (aktorka wcielająca się w główną bohaterkę) powrócą jednak we wspólnym projekcie. Praca nad netflixowym serialem na tyle mocno zbliżyła ekipę, że stali się oni dla siebie niczym „rodzina”, dlatego przygotują kolejną produkcję – obecnie jednak nie poznaliśmy szczegółów przedsięwzięcia.

Anya Taylor-Joy nie może jednak narzekać na brak wyzwań. Aktorka będzie pracować przy remake'u „Nosferatu”, następnie zagra w mrocznej komedii „The Menu” oraz będzie tytułową bohaterką „Furiosy” – prequela „Mad Max: Fury Road”.

Przypomnijmy, że Netflix został pozwany za „Gambit królowej”. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją miniserialu oraz ciekawostkami o produkcji.

Źródło: https://collider.com/is-the-queens-gambit-returning-for-season-2/

Tagi: Anya Taylor-Joy Gambit królowej Netflix