Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.09.2021 18:32
Wiedźmin smutnas
10355V

Wiedźmin 4 potrzebuje nowego specjalisty od świata, a główny projektant zadań odszedł z CD Projekt RED

CD Projekt RED straciło kolejną kluczową postać, która pozwoliła stworzyć znakomitego Wiedźmina 3: Dziki Gon. Mateusz Tomaszkiewicz będzie pracował dla innego giganta, więc firma poszukuje kolejnego specjalisty.

Roszada pracowników w naszej branży jest czymś normalnym, ponieważ deweloperzy po spędzeniu w zespole kilku lat poszukują nowych wyzwań. CD Projekt RED w ostatnich miesiącach stracił kilku doświadczonych deweloperów, którzy pomogli opracować Wiedźmina 3: Dziki Gon i do tego grona dołączył właśnie Mateusz Tomaszkiewicz.

Po 12 latach i 8 miesiącach w CD Projekt RED, deweloper postanowił zmienić pracę, ale trzeba zwrócić uwagę, że Mateusz Tomaszkiewicz miał okazję pracować przy Wiedźmin: Edycja Rozszerzona (młodszy specjalista ds. zapewnienia jakości), Wiedźmin 2: Zabójcy królów (młodszy projektant questów, projektant zadań, starszy twórca misji), Wiedźmin 3: Dziki Gon (główny projektant questów), Gwint i Wiedźmińskie Opowieści: Wojna Krwi (główny projektant narracji, reżyser) oraz przy Cyberpunku 2077 (kierownik zadań).

Teraz Mateusz Tomaszkiewicz będzie pracował nad MMO dla Riot Games:

Zachodnie redakcje szybko dostrzegły, że CD Projekt RED poszukuje projektanta, który zajmie się „wypełnieniem świata gry wiarygodną i ekscytującą treścią”, na którą napotka gracz podczas eksploracji mapy.

Nie brakuje głosów, według których CDP RED poszukuje w tym wypadku już dewelopera do kolejnego Wiedźmina, bo jak wiadomo zespół związany z Cyberpunkiem 2077 jest kompletny i aktualnie studio pracuje nad dodatkami.

Warto przypomnieć, że Mateusz Tomaszkiewicz w 2018 roku pochwalił się pięknym upominkiem, który otrzymał od zespołu za 10 lat pracy w CD Projekt RED.

Źródło: https://gadgetcrutches.com/gaming/cd-projekt-red/
Twitter: MTomaszkiewicz

Tagi: mateusz tomaszkiewicz wiedźmin wiedźmin 3 wiedźmin 4