Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 22.12.2018 19:25
Cyberpunk 2077. CD Projekt RED uhonorował dewelopera za 10 lat współpracy
4493V

Cyberpunk 2077. CD Projekt RED uhonorował dewelopera za 10 lat współpracy

Tworzenie wysokiej jakości gier nierzadko wymaga nadgodzin i poświęcenia. CD Projekt RED pokazuje, że potrafi docenić tych, którzy od lat pomagają współtworzyć niesamowite produkcje.

Na sukces takich gier jak Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Cyberpunk 2077 pracuje wielu ludzi pod banderą CD Projekt RED. Niektórzy są częścią tego studia od wielu lat.

Afera w Electronic Arts. Szef EA Ireland został zwolniony po pół roku za seksistowski komentarz

Dziś CD Projekt RED nie jest już małym zrzeszeniem, gdzie kilka osób próbuje stworzyć własną grę, lecz firmą, na które składają się 3 studia w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu.

W Sieci regularnie można znaleźć kolejne ogłoszenia w sprawie pracy, mimo iż obecnie CD Projekt RED jest tworzone przez blisko 500 osób. Niejednokrotnie sami pracownicy mówili w wywiadach, że dziś ciężko jest znać się z każdym i żyć w bardzo bliskich relacjach, jak to jeszcze miało miejsce kilka lat temu. Mimo to CD Projekt RED ma takich pracowników, którzy są ze studiem na dobre i złe od wielu lat.

Przykładem jest Mateusz Tomaszkiewicz. Jest to dyrektor ds. zadań w Cyberpunk 2077, który ponadto nadzorował produkcję ostatniej gry od CD Projekt RED - Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Mateusz Tomaszkiewicz jest przykładem wiernego pracownika, ponieważ jest związany ze studiem już 10 lat. 

Z tej właśnie okazji CD Projekt RED postanowił mu wręczyć wyjątkowy prezent, którym jest kurtka z Cyberpunku 2077. Nie jest to jednak pierwsza lepsza odzież, ponieważ to replika tej, którą ma na sobie główny bohater gry - V na tegorocznym zwiastunie Cyberpunk 2077, zaprezentowanego podczas E3.

Tagi: 10 lat CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 mateusz tomaszkiewicz nagroda współpraca

Nie przegap