Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.09.2021 12:30
Marvel's Midnight Suns a XCOM
632V

Marvel's Midnight Suns ma "dłuższe misje i krótsze pojedynki" niż XCOM

Wygląda na to, że ciekawy projekt ze świata Marvela, za którego wydanie odpowiada 2K Games, postawi nacisk na nieco inne elementy, niż kultowy już XCOM.

Marvel's Midnight Suns był przez długi czas tytułem-zagadką. Na szczęście w ostatnich tygodniach sytuacja nieco się zmieniła, a my poznaliśmy całą masę szczegółów na temat produkcji od Firaxis Games. Na początku września dostaliśmy pierwszy pokaz rozgrywki, a kilka dni temu twórcy podzielili się informacją w kwestii długości samego tytułu - jak się okazuje, będzie to nawet 40-60 godzin.

W najnowszym numerze magazynu EDGE pojawił się natomiast bardzo interesujący wywiad z dwójką reżyserów odpowiedzialnych za produkcję - Jakem Solomonem oraz Chadem Rocco. Zdradzili w nim, że sama gra zaoferuje skomplikowaną fabułę, a co za tym idzie - same misje będą narracyjnie skomplikowane, przez co z kolei potrzeba będzie więcej czasu na ich przejście.

Podkreślono jednak również, że w procesie tworzenia Firaxis Games bardzo zależało na utrzymaniu odpowiedniej dynamiki. Z tego względu, dla zbudowania poprawnego balansu, dążono do szybkiego gameplay'u. Poskutkowało to tym, że pojedynki trwają średnio około 10 minut. I jest to dużą różnicą względem serii XCOM, gdzie niekiedy trwało to kilkukrotnie dłużej.

Źródło: https://segmentnext.com/marvels-midnight-suns-missions/

Tagi: 2K Games Firaxis Games Marvel's Midnight Suns