Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.09.2021 08:30
Psychonauts 3 plany
583V

Psychonauts 3 nie jest w planach. Tim Schafter zdradził, że na ten moment nie ma żadnego tematu

Wygląda na to, że nawet jeśli dostaniemy trzecią odsłonę serii Psychonauts, to przyjdzie nam poczekać bardzo dużo czasu na taką ewentualność. W najbliższym czasie nie ma na co liczyć.

Psychonauts 2 zadebiutowało zaledwie trzy tygodnie temu, a już zdążyło podbić serca wielu fanów. I nic w tym dziwnego - dostaliśmy świetnie dopracowaną produkcję i projekt, który bez wątpienia sprostał oczekiwaniom wszystkich graczy (więcej o tym przeczytacie w recenzji). Jedynym minusem, jeśli szukać na siłę, będzie prawdopodobnie wyłącznie brak polskiej wersji językowej, na którą zabrakło funduszy.

Wszyscy wiemy, co jest nieodłącznym elementem udanych premier - pytania o kontynuację. Tak było też w tym przypadku, a Double Fine Productions zostało wręcz zasypane takimi zapytaniami. Tim Schafter został o to zapytany także w wywiadzie z portalem TheGamer. Nie chcąc dłużej unikać tematu, postanowił wreszcie jednoznacznie odpowiedzieć na zagwozdkę społeczności:

Przeszedłeś grę na 100%? Nie możesz jeszcze pytać o trzecią część - zajęło nam to [zrobienie dwójki - przyp. red.] pięć lat, a Wy już zdążyliście się tym nacieszyć.

W tej chwili nie ma planów na trójkę. Nie ma też żadnych ograniczeń, więc nie zamykamy drzwi na nic. Myślę, że zarówno zespół, jak i ja nie możemy się doczekać czegoś zupełnie nowego. Uwielbiamy jednak te postacie, a światy psychiczne są łatwe do rozszerzenia na dalsze przygody. Na ten moment nic jednak nie planujemy.

Wygląda więc na to, iż ekipa twórców będzie wolała zająć się w najbliższym czasie czymś innym, a jeśli Psychonauts 3 mają rzeczywiście powstać, to przyjdzie nam poczekać jeszcze przynajmniej kilka lat na jakiekolwiek ruchy. Warto więc pójść za słowami Tima i nacieszyć się dwójką.

Źródło: https://www.thegamer.com/there-are-no-plans-psychonauts-3/

Tagi: Double Fine Productions Psychonauts 2 Xbox Game Studios