Psychonauts 2 nie jest dostępny po polsku, bo studio „nie ma obecnie budżetu”. Twórcy potwierdzają problem

Gry
3191V
Psychonauts 2 nie jest dostępny po polsku, bo studio „nie ma obecnie budżetu”. Twórcy potwierdzają problem
Wojciech Gruszczyk | 30.08.2021, 17:41

Psychonauts 2 nie jest dostępny w wielu językach, przez co produkcja nie może liczyć na oczekiwany rozgłos. Twórcy jednak nie ukrywają, że aktualnie nie posiadają budżetu, by móc stworzyć lokalizacje dla graczy z kolejnych krajów.

Microsoft ma nadal problem z przygotowywaniem tłumaczeń dla swoich produkcji i coraz głośniej na tę sytuację narzekają pomijani gracze. Najlepszym przykładem niedogodności jest Psychonauts 2, ponieważ w tym wypadku amerykańska korporacja nie zadbała o wiele lokalizacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuację postanowił wytłumaczyć James Spafford, menedżer społeczności Double Fine Productions, który potwierdził, że zespołowi zabrakło budżetu na przygotowanie dodatkowych napisów:

„Bardzo chcielibyśmy dodać więcej języków do Psychonauts 2 i sprawdzamy czy będzie to możliwe w przyszłości.

Pod względem scenariusza jest to największa gra jaką kiedykolwiek zrobiliśmy i dodanie nawet jednego języka wymagałoby wiele pracy i dodatkowego budżetu, którego obecnie nie mamy. Dodanie języków, które używają zupełnie innych alfabetów i mają inne uwarunkowania to jeszcze większe zadanie.

Być może dostaniemy taką szansę i mamy nadzieję, że tak się stanie, ale nie możemy nic obiecać i nie będziemy w stanie zrobić tego na czas przed premierą”.

Wiadomość skomentował między innymi JezCorden, który potwierdził, że jest to „absurd” dla korporacji, która aspiruje do bycia globalną. Jak wiadomo Microsoft wciąż powtarza, że chce przez Xbox Cloud Gaming i Xbox Game Pass oferować gry graczom z całego świata.

Warto dodać, że wiadomość została potwierdzona przez przedstawiciela Double Fine Productions już kilka tygodni temu, ale dopiero w weekend została wyłowiona z forum studia i teraz kolejni gracze przesyłają informacje do Phila Spencera (szef marki Xbox) czy też Matta Booty'ego (szef Xbox Game Studios) mając nadzieję, że Psychonauts 2 otrzyma dodatkowe lokalizacje.

Sprawdźcie recenzje Psychonauts 2 oraz premierowy zwiastun gry.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/08/double_fine_doesnt_currently_have_the_budget_to_add_more_languages_to_psychonauts_2

Komentarze (135)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper