Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2021 08:24
PS PLUS PAŹDZIERNIK
10381V

PS Plus w październiku z interesującym tytułem? Gracze mają nadzieję, że otrzymają nową strzelankę

Wraz z początkiem nowego miesiąca sympatycy konsolowej rozgrywki rozpoczęli spekulacje dotyczące październikowych propozycji, które mogą się pojawić w ramach PlayStation Plus. Czy Sony zaproponuje jeden z nowych shooterów? To oczywiście niepotwierdzona wiadomość, jednak dwa tropy sugerują, że Japończycy mogli nawiązać współpracę z Team17.

Sony dopiero pod koniec września przedstawi ofertę PS Plus na październik, tymczasem społeczność PlayStation już snuje domysły o nowościach zmierzających do biblioteki usługi. Na celowniku pojawiła się najnowsza produkcja Black Matter Studios, która zadebiutuje na konsolach na początku przyszłego miesiąca. Co ciekawe, nadal nie można jej zamówić na PlayStation 5.

Twórcy na początku miesiąca przedstawili datę premiery Hell Let Loose na konsole aktualnej generacji, lecz niemal 3 tygodnie przed debiutem zamówienie można złożyć jedynie na Xboksach Series X|S – tytuł jest wyceniony na 142,99 zł.

Na PlayStation Store gry jeszcze nie kupimy. Co ciekawe, właśnie na platformie Sony od dzisiaj wystartują testy beta. Gracze oczekują, że Team17 dogadało się z japońskim producentem, a efektem współpracy będzie również zaoferowanie Hell Let Loose w ramach abonamentu – debiut pozycji zaplanowany jest na 5 października, czyli pierwszy wtorek miesiąca, kiedy zazwyczaj uzupełniana jest nowa oferta.

Już kilka razy byliśmy świadkami sytuacji, gdy dana produkcja znajdowała się w katalogu PlayStation Store, jednak złożenie zamówienia było niemożliwe, a prędzej czy później Sony udostępniło grę w PS Plus. Na potwierdzenie tej teorii musimy zaczekać, choć należy zauważyć, że dodanie Hell Let Loose od premiery do usługi zapewniłoby grze spore zainteresowanie i aktywność na serwerach – podobnie było chociażby w przypadku Fall Guys.

Źródło: https://www.gamingbible.co.uk/news/games-playstation-playstation-plus-october-free-game-could-be-brutal-wwii-shooter-20210914

Tagi: Black Matter Hell Let Loose Team 17