Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2021 14:06
FIFA 22 nowy komentarz
4414V

FIFA 22 oficjalnie z nowym polskim komentarzem! Dariusz Szpakowski po 15 latach żegna się z serią

Electronic Arts Polska właśnie potwierdziło kolejny ważny szczegół dotyczący FIFA 22. Gra otrzyma nowy polski komentarz i możemy tutaj mówić o sporej zmianie. W trakcie rywalizacji nie usłyszymy już Dariusza Szpakowskiego.

FIFA 22 zapewni nie tylko rewolucyjną technologię związaną z ruchem piłkarzy oraz reakcją piłki na murawie. Electronic Arts właśnie potwierdziło, że w najnowszej grze EA Sports zadebiutuje nowy główny komentator –Tomasz Smokowski.

Electronic Arts z dumą ogłasza nowego komentatora, a jednocześnie dziękuje Dariuszowi Szpakowskiemu. Legendarny komentator był związany z serią FIFA od ponad 15 lat, jednak jak wiadomo w ostatnim czasie został on odsunięty od komentowania finału Mistrzostw Europy, a teraz nie usłyszymy go już w produkcjach EA Sports.

Tomasz Smokowski to 48-letni dziennikarz sportowy z wielkim doświadczeniem i tak jak wspominaliśmy – stworzy on duet z Jackiem Laskowskim. Jak podał sam zainteresowany: jest to dla niego spełnienie marzeń.

„Tomasz Smokowski jest zdobywcą czterech Piłkarskich Oscarów za najlepszego komentatora sportowego. Związany w przeszłości ze stacjami CANAL+ i Polsat Sport, obecnie tworzy Kanał Sportowy wspólnie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w branży. W swoim portfolio komentatorskim ma rozgrywki na najwyższym poziomie, w tym najważniejsze mecze Ligii Mistrzów czy Mistrzostw Europy i Świata. W ostatnim czasie dołączył również do grona eksperckiego komentującego mecze Euro 2020 w Telewizji Polskiej”.

Warto dodać, że Tomasz Smokowski jest związany z serią EA Sports od lat. Na głównym kanale EA Sports Polska (YouTube) znajdziecie mnóstwo jego materiałów, na których dziennikarz przedstawia karty z FUT-a.

Źródło: Informacja prasowa: Monday – agencja komunikacji

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 22 komentator szpakowski Tomasz Smokowski