Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2021 17:10
Xbox i Xbox Game Pass w aplikacji
3394V

Xbox i Xbox Game Pass w aplikacji. Gracze nie muszą posiadać konsoli lub mocnego PC, by grać w najnowsze gry

Microsoft kontynuuje rozwój swojej infrastruktury i korporacja kolejny raz zachęca szeroką publikę, by zainteresowani grali w produkcje z Xboksów lub Xbox Game Pass na różnych urządzeniach. Firma zapewnia pełny dostęp do katalogu produkcji w aplikacji.

Microsoft od miesięcy stara się przekonać graczy do swojej wizji – gry z Xboksa i Xbox Game Pass nie muszą być włączane wyłącznie na konsolach i PC. Teraz firma potwierdziła kolejny krok rozbudowy swojego pomysłu i wszystkie tytuły załączymy po prostu przez aplikację.

„Gracze konsolowi wiedzą, że w większości przypadków granie jest związane z jednym miejscem w domu - może w salonie na telewizorze, może pokój gier, gdzie ty i twoi przyjaciele odpalacie konsolę Xbox. Wiem, że są chwile, gdy nie można grać, kiedy chcesz, jak wtedy, gdy ktoś inny zajął telewizor lub jesteś w podróży i nie wziąłeś swojej konsoli ze sobą. A może w ogóle nie posiadasz konsoli Xbox, ale chcesz zagrać z przyjaciółmi na najwygodniejszym dla siebie urządzeniu. Dlatego dziś otwieramy przed Tobą nowe możliwości zdalnego grania w gry konsolowe na komputerach z systemem Windows 10 (lub nowszym) dzięki aktualizacji aplikacji Xbox”

W prostych słowach – dzięki aplikacji Xbox na Windows 10 gracze mogą grać w gry z katalogu Xbox Game Pass lub streamować rozgrywkę bezpośrednio z konsoli. Tak naprawdę nie potrzebujecie mocnego PC, by zagrać w najnowsze tytuły na dodatkowym urządzeniu, a nawet klienci nie muszą posiadać Xboksów... Wystarczy tylko abonament Xbox Game Pass Ultimate.

Nowe funkcje zaproponowane przez Microsoft to:

  • Granie w gry w ramach Xbox Game Pass z chmury
  • Granie w gry bezpośrednio z konsoli dzięki funkcji zdalnej rozgrywki Xbox.

Korporacja z Redmond podkreśla, że gracze otrzymają dostęp do wielu gier w nowym miejscu – wcześniej były to konsole, później komputery i urządzenia mobilne, a teraz po prostu w aplikacji sprawdzimy katalog Xbox Game Pass:

„Członkowie Xbox Game Pass Ultimate w 22 krajach mogą teraz grać w gry z Game Passa bezpośrednio z chmury w aplikacji Xbox na komputerach z systemem Windows 10. Członkowie Game Passa korzystali z usługi Xbox Cloud Gaming (beta) za pośrednictwem przeglądarki w telefonach, tabletach i komputerach, a teraz mogą korzystać ze wszystkich zalet grania w chmurze bezpośrednio z aplikacji Xbox”.

Producent zadbał także o ulepszenie zdalnej rozgrywki z konsoli Xbox na PC, ponieważ teraz możemy poznawać przygodę w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę, a nawet sprawdzimy tytuły z Xboksa 360 lub pierwszego Xboksa.

Sprawdźcie najnowsze produkcje zmierzające do Xbox Game Pass.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/09/14/new-updates-to-xbox-app-on-windows-10/

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass Xbox Series X|S