Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2021 14:00
Starfield Xbox
1508V

Bethesda szykuje się do 6 dużych premier. Wydawca może w 2022 roku zapewnić sporo ciekawych produkcji

Bethesda dzisiaj świętuje przychylne opinie na temat najnowszej gry Arkane Lyon, ale wydawca i zarazem producent musi szykować się na kolejne głośne premiery. Jeśli wszystko pójdzie po myśli korporacji, to w 2022 roku firma zapewni aż 4 duże produkcje AAA oraz 2 dodatki.

Deathloop zbiera bardzo dobre recenzje i jest to jedna z najlepiej ocenianych gier z 2021 roku, ale dział marketingu Bethesdy nie może za długo świętować. Firma szykuje się na duże premiery, które trafią na konsole dwóch generacji oraz PC.

Na dobry początek (wiosną) Ghostwire Tokyo zadebiutuje na PlayStation 5 i PC – gra Tango Gameworks będzie dostępna aktualnie wyłącznie na konsoli Sony, ponieważ Japończycy zadbali o konsolową ekskluzywność. Jeśli nic się nie zmieni, wciąż tajemnicza pozycja będzie dostępna na Xboksach Series X|S wiosną 2023 roku.

Drugą produkcją oferowaną przez Bethesdę będzie Redfall – latem 2022 roku tytuł zadebiutuje na Xboksach Series X|S i PC. Jest to shooter Arkane Austin (twórcy Dishonored) i kooperacyjna strzelanka nastawiona na walkę z wampirami nie wskoczy na inne platformy.

Następnie Deathloop będzie mógł wylądować na Xboksach Series X|S – Sony zadbało o roczną ekskluzywność, więc 14 września 2022 roku przygoda Colta uwięzionego w pętli czasu będzie mogła zostać wydana na urządzenia Microsoftu.

Czwartą i zarazem ostatnią dużą grą oferowaną przez Bethesdę w 2022 roku będzie Starfield – premiera oczekiwanego RPG-a została zaplanowana na 11 listopada. Gra trafi wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC.

W 2022 roku Betheda ma zaoferować także dodatek do Fallout 76 (Expeditions The Pitt) oraz prawdopodobnie możemy szykować się na kolejne rozszerzenie do The Elder Scrolls Online. W przypadku TESO szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, ale sieciowa pozycja systematycznie otrzymuje duże rozszerzenia.

Przeczytajcie naszą recenzję Deathloop.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/2022-is-shaping-up-to-be-an-incredible-year-for-bethesda.485917/

Tagi: Bethesda Deathloop GhostWire: Tokyo Redfall Starfield