Iza Łęcka Iza Łęcka 14.09.2021 12:14
Netflix logo
980V

Netflix z coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Poznaliśmy wynik Viaplay i innych platform SVOD

Zapowiedzi całej masy filmów oraz seriali i głośne kampanie promujące nowości przynoszą skutek. Niezaprzeczalnie Netflix cieszy się największą popularnością wśród widzów z Polski. Sprawdźcie szczegóły ostatniego badania.

Serwisy streamingowe cieszą się na świecie coraz większą popularnością - czasy, gdy Netflix był jedynym zawodnikiem na rynku są już dawno za nami, bowiem w ślad za Amerykanami podążyły inne korporacje - Disney+ z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz więcej użytkowników, często słyszymy o projektach Amazona, natomiast polscy widzowie mogą już przygotowywać się do premiery HBO Max w naszym kraju. Usługa zadebiutuje w Polsce w 2022 roku.

Jak radzą sobie platformy streamingowe na naszym skromnym poletku? Według badania Mediapanel, które zostało opracowane przez wirtualnemedia.pl Netflix zdecydowanie dzierży statuetkę lidera - w sierpniu w Polsce z usługi skorzystało 11,94 mln użytkowników, co stanowi 35,95% zasięgu na rynku. Wynik robi niesamowite wrażenie, szczególnie jeżeli zwrócimy uwagę na fakt, że w lipcu usługa miała o 1,06 mln mniej odbiorców. Na kolejnym miejscu znalazły się platformy WP.pl (WP Pilot oraz WP Wideo) z rezultatem 4,49 mln korzystających (zasięg: 13,51%), natomiast ostatnie miejsce na podium zdobył Player (serwis oraz aplikacja) - 3,21 mln widzów, czyli niespełna 10% zasięgu.

Daleko poza czołówką znalazła się Viaplay, która miała premierę w Polsce na początku sierpnia. Tuż po starcie usługi informowaliśmy, że wielu widzów krytykowało jakość obrazu oraz opóźnienia podczas transmisji sportowych. Okazuje się, że szwedzką platformą zainteresowało się 1,27 mln odbiorców (3,82%), warto jednak zauważyć, że w ramach kampanii promocyjnej serwis można przez miesiąc sprawdzić za darmo.

Dodajmy, że HBO GO posiadało 2,89 mln użytkowników, natomiast tuż za platformą HBO w zestawieniu znalazły się usługi grupy Polsat-Interia z 2,43 mln odbiorców.

Z jakich platform streamingowych korzystacie?

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-11-9-mln-uzytkownikowm-w-polsce-start-viaplay-jak-odbierac-cena-jakosc

Tagi: HBO GO Netflix Viaplay